build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ДТЦ Гринго

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 08-Oct-2010 at 10:19
ООо грешка де.... ги помешав страните..... вртење за десно, знаете де она што се уклучуваш директно без да чекаш семафор.... е таа трета лента, за автобус што е де...
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 08-Oct-2010 at 10:40

Ќе напрам нешто за викенд.... имав направено... ама се изнервирав и го избришав.... 

А многу е добро на средби да разгледаме некои вакви теми....

Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 31-Oct-2010 at 12:04


Гринго заврши со карабината на дополнителниот кат, included куќичка за лифт, чилер, што ли ќе е!?
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 31-Oct-2010 at 12:09
машиннство за лифтот

„Кој го гледа тоа бе!?! Горе е“
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 31-Oct-2010 at 12:28
А што па толку ви смета? Немора до толку железна тупаница, па да неможе ни вакви технички ситници да се инсталираат. Дајте малку полиберално, секоја зграда си има потреби, немора сега тоталитарисам да спроведуваме, а поготово што е една од ретките што не е со некое грдо поткровје.
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 31-Oct-2010 at 12:28
Originally posted by Dave Gahan

машиннство за лифтот

„Кој го гледа тоа бе!?! Горе е“


Де де, истото го имааа и градски ѕид зградите, на кулите треба од МТВ да гледаш, а го имаат и големите кули на партизанска, ама мислам дека се скриени од билбордите.


Edited by gorco - 31-Oct-2010 at 12:29
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 31-Oct-2010 at 12:54
Знае ли некој како се третирани вакви „израстоци“ во урбанистичките планови и правилници?
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 31-Oct-2010 at 13:02
Добро лсл, не распнавме никого...сакале и поткровјето да има станица за лифт инаку требале таму да го сместат, мене ме чуди што е 3,5-4м е високо вака од око

За лифт со хидраулика не е потребен толкав простор...само да не шпекулираме што е, колку знам чилери и слични машини стојат на отворено, а ова е изѕидано...

Инаку да, за поздрав е рамниот кров на овие неколку објекти (тука е и Граве во близина нели)....
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 31-Oct-2010 at 13:04
Originally posted by Cloverstack

Знае ли некој како се третирани вакви „израстоци“ во урбанистичките планови и правилници?


Како првостепена пластика, односно дел од скалишно и лифтовско јадро и не се регулираат со некаква зададена висина, туку од техничките потреби, дека не се создава некаква корисна површина...
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 21-Nov-2010 at 04:10
Комплет внатрешниот распоред.
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal7.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal8.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal7.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal8.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal7.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal8.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman1.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman1.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman1.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman5.jpg


Edited by lslcrew - 21-Nov-2010 at 04:13
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 08-Dec-2010 at 16:51
Не се гледа ама имаат нешто чепнато од фасадата. И имаа рамки за прозорците поставено.



Во оваа тема ќе постирам слики од рушењето на Бонимо... како и да се викаше.  Десно од Гринго, кога ќе отварате нишка префрлете ги сликите. А што ќе се гради допрва ќе видиме.




Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 11-Jan-2011 at 18:04
Овие градат УШТЕ ЕДЕН дополнителен спрат...
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 12-Jan-2011 at 10:58
Ситуација на терен од 28/12/2010:


Ситуацијата денес (12/01/2011):

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
toasumjas View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Jun-2010
Location: Skopje/ljubljan
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote toasumjas Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 03-Apr-2011 at 16:34
Следи специјално за вас Грингооо

1

2

3

4

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 05-Apr-2011 at 00:44
Ми се чини бајаги успорија. Да не запнал проектов на некоја покрупна пречка?
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 31-May-2011 at 08:02
Веќе недела дена се терам, и конечно се натерав да сликнам. Има напредок, конечно:




The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 30-Jun-2011 at 10:11
Во иста фаза со Луна е и вториот (западниот дел) од Гринго. Поставени се темелите, и полека почнува да се извишува. Се надевам дека овој нов дел нема да ја следи динамиката на изградба на постоечкиов.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 733
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 21-Jul-2011 at 19:12
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 21-Jul-2011 at 19:44
Зградава оддамна не е Гринго, се појави горе некој светлечки напис на Cubus, коишто ја градеа зградата па можеше да се претпоставува и дека ја земале во владение поради разни причини кога веќе поставиле натпис, сега еве Вардар осигурување. Добро ќе дојде инфорација чива е зградава да смениме наслов на топикот.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 21-Jul-2011 at 19:45


Вардар осигурување одавна се топтан преселени во Хипериум а Кубус ако не се лажам од старт е инвеститор на Гринго што е ваљда некое работно име на проектов...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.