build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Premium Center (Мак Ауто Стар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3646
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Premium Center (Мак Ауто Стар)
    Posted: 14-Mar-2017 at 18:54
http://emagazin.mk/vesti/vest/32930
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13338
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Mar-2017 at 19:03


Баш пред една недела поминував оттука и забележав дека се копа нешто пред зградата на Мак Аутостар.

Всушност, еве до каде се стигнати:фото: kurir.mk

А еве како треба да изгледа зградата:фото: emagazin.mk

Edited by Џоле - 14-Mar-2017 at 19:09
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-Mar-2017 at 19:09
таму се копа од пред неколку месеци, пред повеќе од еден месец тука ја пукнаа цевката од главниот цевовод за гас кон Цементара и јужно Скопје. Битно конечно обелоденија што се прави.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2393
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 14-Mar-2017 at 19:26
Полнач за електрични возила, фитнес центар и кафетерија
Нека се множат вакви објекти. Многу подобро изгледа од една општинска зграда што се гради во моментов.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 14-Mar-2017 at 19:42
Originally posted by ЏолеБаш пред една недела поминував оттука и забележав дека се копа нешто пред зградата на Мак Аутостар.

Всушност, еве до каде се стигнати:фото: kurir.mk

А еве како треба да изгледа зградата:фото: emagazin.mk

 
Безброј пати подобра инвестиција Cheers наспроти тоа што го слушнав - дека ќе се градел станбен објект на таа локација.
 
Кога слушнав дека Жикол градат на таа локација и за оштетувањето на гасоводната цевка, можеби грешам, но сигурен сум дека слушнав дека спомнаа дека таму ќе се градела станбена зграда.
 
Фала му на Бога бидејќи или погрешно сум слушнал, или објавиле неточна информација.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8240
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 14-Mar-2017 at 19:57
Ubavo izgleda na slikive da vidime da ne ima otstapki od renderite otkako ke zavrsat. Se nadevam ke nema. A inace Zikol mozno e da gradat na nekoja druga sosedna lokacija vo blizina posto koa pokazaa na vesti imase eden plac ograden so betonski tarabi ama neznam kade potocno se naogja. Ova kolku sto gledam Granit go gradi.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1988
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 15-Mar-2017 at 08:59
Супер објект за таа локаицја! Интересно изгледа
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 15-Mar-2017 at 16:24
Во чија сопственост е Жикол? Гледам многу тендери добиваат низ Македонија, а особено низ Струмица каде владее градежна експанзија на станбени објекти последните 2-3 години. Со оглед на тоа што сите знаеме дека позади градежната мафија стојат градоначалници и политичари.

Edited by Kid_A - 15-Mar-2017 at 16:25
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 15-Mar-2017 at 19:17
Originally posted by Kid_A

Во чија сопственост е Жикол? Гледам многу тендери добиваат низ Македонија, а особено низ Струмица каде владее градежна експанзија на станбени објекти последните 2-3 години. Со оглед на тоа што сите знаеме дека позади градежната мафија стојат градоначалници и политичари.


Шо гледаш бе друже? Ништо не гледаш, во струмица од 30тина згради кои се градат/изградени во последните 3-4 години Жикол има 3 изградени и 1 во градба, друго се е на брат му на Заев и неговите партнери - затоа ти викам „мислиш дека гледаш“!
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13338
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 09-Sep-2017 at 15:41
Премиум деловен центар на Мак Аутостар (фото: од форумот ЅЅС)

Originally posted by Srdjan Adamovic;142246121

Bulevar SrbijaЗа сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1988
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 10-Sep-2017 at 12:19
Инаку и тука е многу потребна трета сообраќајна лента.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 10-Sep-2017 at 20:01
Не толку колку што е потребно да се пробие Февруарски поход и АСНОМ, да видиш како преку ноќ ќе ја снема голем дел од гужвата што се создава.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7445
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 10-Sep-2017 at 21:15
или па како привремено решение може да се отстрани непотребниот семафор/раскрсницата што се гледа на сликава
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1988
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 10-Sep-2017 at 21:26
Да ама на Коце слабо му оди со сообраќајни мостови... За лента + е махер затоа во таа насока коментирам
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 23-Sep-2017 at 20:47
Новиот објект на МакАутоСтар во населбата Ќерамидница, веднаш спроти ФОН Универзитет:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8240
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 22-Oct-2017 at 16:04
Еве до каде стигнале градежните работи на новиот деловен објект на Мак-Ауто-Стар
Фотката е од фејсбук

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7445
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 22-Oct-2017 at 22:25

објектов е масивен, ама бидејќи се наоѓа на прилично отворен простор, донекаде е добра визура... единствена замерка ми е што се наоѓа преблиску до самиот булевар
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13338
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 31-Oct-2017 at 18:22
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1914
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 01-Nov-2017 at 09:37
ne znam sto gledate odlicno vo objektov, lici na obicna dosadna kocka.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1988
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 02-Nov-2017 at 10:11
Во еден од погрдите делови од градот и таква "досадна коцка" е повеќе од доволна.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.