build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Modi Living - Бутел
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Modi Living - Бутел

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 219
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 03-Jun-2020 at 16:19
Само како величествениот покрив на ГТЦ да не испадне...
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Jun-2020 at 23:10
Е вакво нешто требаше кај Домино и Трим Лум во Тафталиџе. Не касарна со 5 кафени балкони. Има тука ризик да отидат во кич насока, ќе видиме.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12892
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 11-Jun-2020 at 09:36
Според рендерот, зградава ќе има 13 ката, што значи дека веќе стигнале до последниот кат.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 13-Jun-2020 at 14:03


https://www.facebook.com/CityofSkopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 17-Jun-2020 at 13:13
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 26-Jun-2020 at 15:05


https://www.facebook.com/modiliving/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 03-Jul-2020 at 10:15
Од фб,армирање на последната плочаBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12892
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 03-Jul-2020 at 12:25
И од земја се гледа дека веќе стигнале до последниот кат, баш пред некој ден забележав.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 03-Jul-2020 at 15:04
Прилично е доминантен успевам да ја видам карабината од балкон од Мичурин а допрва ќе добие на масивност по изградбата на другите ламели.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 04-Jul-2020 at 10:10
Ископ за следните ламели(10.06.2020г)https://www.facebook.com/imikopskopje
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 06-Jul-2020 at 16:02
Бетонирање на последната плоча(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.