build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Modi Living - Бутел

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-Mar-2020 at 19:10


Неколку денешни. Рендерот ми изгледа многу нереален.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 10-Mar-2020 at 15:02
Од фбBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 17-Mar-2020 at 18:55
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 25-Mar-2020 at 16:32
Конечно креираа веб сајт(modiliving.mk)има каталог со распоред на станови и неколку рендери...еве ги во продолжение,искрено делуваат многу убаво и се добредојдени вакви проекти за градот но ќе видиме дали во реалноста ќе изгледаат вака...

Точна локација,доле десно инфо за тоа колку станови ќе има секоја од ламелите и паркинг места...Карактеристичен кат за Објект 1http://www.modiliving.mk

Edited by stef4o - 25-Mar-2020 at 16:38
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 02-Apr-2020 at 12:56
Неколку денешни... Чинам дека се стигнати до 9 кат.Веднаш до овој комплекс, се гради уште една зграда, засега само има ископана дупка. Од старите (општински) бараки се останати уште две, ми се чини дека во нив живеат социјални семејства. Зградава веројатно ќе биде социјална, а и доста масивна (П + 13 ката).Edited by Џоле - 02-Apr-2020 at 12:58
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 02-Apr-2020 at 13:39
Студио 2000? More like СССРтудио 1960.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 04-Apr-2020 at 10:33


https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 08-Apr-2020 at 13:55
Комплексов погледнат од највисоката точка на бул. Х. Т. Карпош

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 10-Apr-2020 at 14:21
Баш да видиме колку ќе бидат успешно применети овие зелени вертикални градини кои ги најавуваат...

https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 14-Apr-2020 at 15:25
Денес уште од рано наутро се врши бетонирање на плоча непосредно до комплексов,не сум баш сигурен дали е дел од него...
Фотките се од инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 15-Apr-2020 at 14:31
Уште еден рендер...https://www.facebook.com/modiliving/
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 15-Apr-2020 at 15:51
Многу интересно личи, а и локацијата е добра. Со надеж дека ќе се Изгради Хрватска (кој знае само како) и ќе се продолжи Словенија.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 01-May-2020 at 11:46


https://www.facebook.com/ModingConstruction/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 04-May-2020 at 13:47
https://www.facebook.com/modiliving/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 06-May-2020 at 13:30


https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 08-May-2020 at 16:25
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 11-May-2020 at 13:56


https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 22-May-2020 at 15:05


https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 03-Jun-2020 at 16:05
Ќе видиме каква ќе биде реалноста наспроти рендеров...https://www.facebook.com/ModingConstruction/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 03-Jun-2020 at 16:08
Водопад, зелен отвор... машала.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.375 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.