build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Проширување на бул.Никола Карев (Пластичарска)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Проширување на бул.Никола Карев (Пластичарска)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 31-May-2020 at 14:00
ПОСТАВУВАЊЕ НА ПОРТАЛНИ СЕМАФОРСКИ СТОЛБОВИ НА КРСТОСНИЦА БУЛЕВАР НИКОЛА КАРЕВ СО УЛИЦА САМОИЛОВА

https://www.facebook.com/JP-Ulici-i-patista-Skopje
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 276
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 05-Jun-2020 at 04:07
Со минимален ефорт можеше да се пробие западната половинка од реконструкцијава, делот од раскрницата со Македонско-Косовска Бригада до Американска амбасада. Имаше простор да се добие барем профил како Партизанска со дополнителна лента кај семафорите, ако веќе сме далеку од решението според ГУПот каде има и колекторски собирни улици.

Еве во прилог нешто што се случувае тука 2017та кога е срушена една дивоградба која лежи на трасата и тотално на узурпирано државно земјиште.

Само два објекта сметаа да се добие поширок профил на овој дел од реконструкцијата. Еден стар магацин и стара стамбена зграда. Секако и дивоградбата која стои така разрушена.http://ads.zase.mk/articles/342983/video-opshtina-centar-rano-utrinava-ja-urna-divogradbata-na-plasticharska-ulica
https://kajgana.com/opshtina-centar-ja-urna-divogradbata-na-plasticharska-ulica
https://daily.mk/what/6672293/rano-utrovo-urnata-divogradba-na-plasticharska-ulicata
https://daily.mk/what/6671443/nokjeska-so-policija-opshtina-centar-rusheshe-divogradbi-na-plasticharskata

free private image hosting
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 30-Jun-2020 at 23:07
Ја извозев пред некој ден првпат вака проширена... и мислам дека сум позитивно изненаден од рамните шахти. Имав заборавено како изгледа таа работа.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.