build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Hotel Macedonia - Скопје (под Кале)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Hotel Macedonia - Скопје (под Кале)
    Posted: 16-Mar-2020 at 08:02
На овој потег под Кале веќе извесен период се прави ископ за објективе а на едно од градилиштата е поставен кран...па еве издвоив посебни нишки за двата хотела кои се најавени и за кои на сајтот на Helena Mojsic Architects пишува дека се во изградба...


видео презентација за хотелот+рендери...

]http://hma.com.mk/hotel-macedonia/
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 477
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Mar-2020 at 10:45
Изгледа интересно и може да испадне интересно доколку се употребат добри материјали и има квалитетна изведба.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Mar-2020 at 11:10
Под Кале дефинитивно има некакви градежни активности, само информации за тоа тешко се наоѓаат.
За сè има вторпат
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Online
Posts: 359
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 16-Mar-2020 at 11:20
Dali znaete kade kje se gradi S-Gate? Ako toa se realizira i izgleda kako na renderite, kje bide ogromen napredok za Skopje. Falat takvi moderni kancelariski pa i stambeni resenija.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Mar-2020 at 11:47
Originally posted by MKDSTRUGA

Dali znaete kade kje se gradi S-Gate? Ako toa se realizira i izgleda kako na renderite, kje bide ogromen napredok za Skopje. Falat takvi moderni kancelariski pa i stambeni resenija.


Кај Агросервис во Ченто(види страна 159 од нишката за станбени и станбено деловни објекти)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Mar-2020 at 11:51
Originally posted by Џоле

Под Кале дефинитивно има некакви градежни активности, само информации за тоа тешко се наоѓаат.


Да тоа проблем,барем да знаевме кој е изведувач бидејќи обично дел од нив имаат фб профили и супер се за следење на активностите но незнам во која фаза е моментално градбата,завршија ли со ископ ако се почнати со бетонирање тогаш за 2-3 месеци би требало да се видливи над тарабите...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Mar-2020 at 12:52
Малку збунка ми прават овие инфо табли,прашањето ми е колку градилишта се имаат отворено под Кале..4 или...?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 26-Oct-2021 at 11:17
Нешто ново и за овој хотел,поточна локација?

Освен Палата Кан и хотелот што стана станбен објект на ГМ Инвест незнам дали има уште некое градилиште во овој предел,по рендерите би требало да има уште 2 едно за хотелот на Вардар Експрес а другото за овој хотел Македонија.?
Ако некој има инфо би било добро да сподели?
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.