build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје, некогаш и денес

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 10-Dec-2021 at 13:48
Кисела Вода

октомври 20142017http://www.intersoft.com.mk/projects/stanbeno-deloven-objekt-kisela-voda
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 06-Mar-2022 at 14:40
Gate VlaeCarpe diem
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 14-Mar-2022 at 20:09Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 28-Mar-2022 at 14:16
Carpe diem
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1762
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 28-Mar-2022 at 17:40
Кисела Вода од тука негде, па се до центар е буквално пресликина пластичарска, само у натписите има и кирилица. Тоа што порано како појава беше локализирано на места неурбанизирани зони како Јаја-Паша сега станува реалност и во Кисела Вода, и во Маџари, и во Драчево, и во Бутел, и во Ѓорче. Буквално неможеш да мрднеш два километра од центар, а да не налеташ на некоја ваква индиска сцена. Нема нормален прилаз од/до излез на град со центар на град.

Страшно колку е унакажан гра
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 02-Apr-2022 at 00:23
стефчо, може да го крадам кадаров?
го имав во план и него да го фатам ама не сум стигнал да поминам од таму
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 02-Apr-2022 at 10:47
Originally posted by zabegan

стефчо, може да го крадам кадаров?
го имав во план и него да го фатам ама не сум стигнал да поминам од таму


Слободно,јас одамна ја имав планирано таа локација но дури деновиве минував.
Можев и подобар агол да фатам но имаше некои камиони кај новите згради отспротива и не испадна баш најдобро.
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.113 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.