build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени згради и комплекси - Тетово
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени згради и комплекси - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 11>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени згради и комплекси - Тетово
    Posted: 26-Sep-2009 at 15:32

НА ДЕЛ ОД ПРОСТОРОТ НА КАСАРНАТА ВО ТЕТОВО

Ќе се градат 550 станови

"Дел од просторот на кој сега се наоѓа касарната на АРМ во Тетово ќе се от­ста­пи за изградба на 550 станови - солидарни за млади брачни двојки и за потребите на армиските лица. Становите ќе се градат во 3 фази, сог­лас­но со програмата на Владата", соопштија министерот за одбрана Зоран Ко­ња­нов­ски и градоначалникот Сади Беџети, по вчерашните разговори во те­тов­ска­та локална самоуправа.
(С. Т.)


http://vest.com.mk/?ItemID=A96A6C7E50E69C4FA745525899DFF218
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 26-Sep-2009 at 23:06
Sakam da kazem vo konteks so kasarnava vo Tetovo, ovaa informacia moze da se soopsti kako i vistinita i nevistinita zasto direktorot na Tetovskata gimnazija Kiril Pejcinovik, poradi etnickite slucuvanja vo skoloto navodno gradonacalnikot mu vetil deka ke se gradi nov objekt vo kasarnata za potrebite na skoloto no mora da se priceka i da se vidi sto se ke se sluci so kasarnava
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 27-Oct-2009 at 20:22
Еве некое зградиче во тетово Smile
1.
2.


Edited by Dragan - 27-Oct-2009 at 20:24
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 27-Oct-2009 at 22:20
Драган првин браво за овие и за сликите од плоштадот Thumbs%20Up

Сакам да те прашам дали можеш да ги сликаш тие неколку станбени објекти што се изградија во центарот пред неколку години, ги памтам од една емисија по „колоритната“ фасада?


Edited by La Linea - 27-Oct-2009 at 22:30
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 27-Oct-2009 at 23:26
во центарот на тетово нема нови згради изградено,ако имаш некој кординати дај да видим за кој мислиш зашто вака не можем да се ориентирам 
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 28-Oct-2009 at 20:25
Според мене најголемата стамбена зграда во Полошкиот регион
1.
2.
3.
4.


Edited by Dragan - 28-Oct-2009 at 20:29
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Feb-2010 at 18:33

Станови за АРМ и во Тетово

ТЕТОВО - Неколку колективни згради со околу 150 стана за потребите на припадници на АРМ ќе се изградат во Тетово. Тие се дел од проектот „АРМ мој вистински дом“, за кој министерот за одбрана Зоран Коњановски вчера во Тетово рече дека содржи околу 4.000 станбени единици во неколку градови на земјата. Становите во Тетово ќе се градат на дел од сегашната касарна „Кузман Јосифовски Питу“. Локалната самоуправа во Тетово презеде обврска за изработка на Детален урбанистички план, во кој ќе се предвидат и други објекти. Министерот Коњановски рече дека целокупната процедура треба да заврши до октомври годинава кога ќе почне изградбата што треба да заврши до средината на 2012 година. (Г.Е.)
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=81500C3D917CC84E9F681CC95BF940E3
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 06-Apr-2010 at 21:53
Булеварот Видое Смилевски Бато низ индустриската зона во Тетово полека се урбанизира. За жал освен симпатичната деловна зграда на Еколог, со типичниот кич.

1 Непосредно до кејот на реката Пена

2 Уште еден станбено деловен блок во изградба

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 01-Sep-2010 at 17:31
Се гради според изгледот голема стамбена зграда во Тетово кординати  42° 0'47.12"N  20°58'15.48"E еве неколку слики
1.

3.
Еве и зградата до река ПенаEdited by Dragan - 01-Sep-2010 at 17:32
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 10-Dec-2010 at 18:06
Новата стамбена зграда што се гради кај Пена во Тетово
1.


Edited by Cloverstack - 20-Dec-2010 at 17:39
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 752
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 10-Dec-2010 at 18:14
Dragan, are there still many new apartments under construction in Tetovo, or has the construction boom slowed down?
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 10-Dec-2010 at 18:30
Yes still have new apartments in tetovo, now build 3 new buildings such as this ,with 6-7 floors. Thear also many buildings how was build but thear are empty-

Edited by Dragan - 10-Dec-2010 at 18:31
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 08-Apr-2011 at 19:01
Се поставува изолацијата на згрдата во Тетово до река Пена 
1.
2.
А еве како треба да изгледа кога ќе се заврши се,сликите беа поставени на стакло па зе одбацуваат светлинските зраци па у позадина ќе видите коли луѓе и тн ...Smile


Edited by Dragan - 08-Apr-2011 at 19:02
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 08-Apr-2011 at 19:14
Ubava e, moze koordinati?
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 08-Apr-2011 at 21:05
 42° 0'10.43"N   20°58'38.18"E повели 
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 13-Apr-2011 at 17:08
Еве уште неколку згради од Тетоово

Овде ќе се доизгради другиот дел од зградата ( би требало )

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 13-Apr-2011 at 17:59
Dragan, ako mozes da mi davas koordinati, a istoto vazi za drugiot pat, za da znaeme sto kade .....
ps(mi treba za mapata)
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Apr-2011 at 18:05
Првата зграда   42° 0'27.71"N    20°58'16.64"E
Втората зграда    42° 0'47.21"N     20°58'15.71"E
Третата зграда   42° 0'29.79"N       20°58'37.28"E
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 10-Oct-2011 at 13:55
Во Тетово карши пазарот

Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 17-Oct-2011 at 15:29
Во Козле, кај бензиската пумпа најверојатно се спрема теренот за изградба на неколку станбени згради. Незнам колку сте оделе натака, има една зграда изградена пред неколку години веднаш под Трнодол. Сега се расчистува тој цел потег од таа зграда до германска амбасада и од разговор со луѓе од општина, тука има маркички за 3 или 4 станбени објекти. Еве една слика колку да се прикаже за кој дел станува збор, не сум баш добар со Google Earth и мапите па ако некој сака нека го обележи цел тој потег. Инаку до сега на овој потег се наоѓаа некои стари магацини, сервис и продавничка на Слобода, но во последно време и тие се скроз напуштени што само говори дека тука наскоро ќе се гради
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 11>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.289 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.