build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Луна Корпорација
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Луна Корпорација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1314151617>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 18-Aug-2021 at 16:22
Originally posted by doncho

Која нова зграда?


Онаа што ја почнаа на ул.Истарска,има слики погоре деновиве целосно ја затворија улицата за сообраќај.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 23-Aug-2021 at 10:10
Денешни фотки,поставена е табла со изгледот на новиот објект,а на терен се работи на ископ

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 25-Aug-2021 at 10:50
Денешна,го нема багерот но се чини дека сеуште не е баш завршено со ископ

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 25-Aug-2021 at 12:19
Originally posted by stef4o

Фино изгледа.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 27-Aug-2021 at 07:06
Без никакви најави кога оградуваа ја затворија ул.Истарска по која веќе неможе да се излезе или влезе во маалото,оставија само еден тесен простор за пешаци и велосипедисти но при дождови тешко проодно.(од твитер)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #286 Posted: 30-Aug-2021 at 10:48
Денешни фотки,се работи поинтензивно на застаклување на деловната вертикалаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #287 Posted: 01-Sep-2021 at 11:13
Originally posted by stef4oВеќе направија голем ископВо однос на инфраструктурата,за потребите за оваа зграда што сега ја почнаа со тараби ја затворија ул.Истарска која очигледно според деталниот веќе нема да постои во форма во која досега ја знаеме.Како што гледам во планот предвидено е истата да се помести кон Олимписки поточно да биде залепена до памптракот и да земе дел од дворот на базенот но каде потоа дали предвиделе рушење на Феријален Дом и да се спои на раскрсница со ул.Пролет/бул.Крушевска Република ако некогаш биде...

Еве еден преглед на ситуацијата(со црно означена зградата во изградба,со жолто предвидената траса за улицата)

Доста проблематично ќе биде тоа што голем дел од уличките ќе бидат затворени,непроодни долг период бидејќи многу од парцелите се така предвидени.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #288 Posted: 10-Sep-2021 at 10:34
Денешни фотки,вчера завршија со ископот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #289 Posted: 15-Sep-2021 at 15:16
Originally posted by stef4oод пред два дена(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #290 Posted: 01-Oct-2021 at 11:13
Денес се врши бетонирање на темелна плоча

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #291 Posted: 01-Oct-2021 at 17:17
od fbBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #292 Posted: 04-Oct-2021 at 06:54
https://www.facebook.com/edil.quartz.7
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #293 Posted: 16-Oct-2021 at 15:01
Денешни,периодов поактивно се работи на застаклувањето кое при горните делови е речиси завршено.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #294 Posted: 27-Oct-2021 at 11:27
Денешни,се работи на подземните нивоаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #295 Posted: 05-Nov-2021 at 13:35
Originally posted by stef4o

Денешни,се работи на подземните нивоа

od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #296 Posted: 19-Nov-2021 at 13:22
Денешни фотки

Се привршува со стаклената вертикалаИсто така дел од југоисточната и југозападната фасада се завршени и се вадат скелињата од тој делBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #297 Posted: 19-Nov-2021 at 14:23
Уште една зграда што нема врска со рендерот
За сè има вторпат
Back to Top
doncho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #298 Posted: 19-Nov-2021 at 20:59
Originally posted by Џоле

Уште една зграда што нема врска со рендерот


Да не е лоша случајно?
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #299 Posted: 19-Nov-2021 at 22:30
Da ne dobra sluchajno?
Back to Top
kicevo View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Online
Posts: 11
  Quote kicevo Quote  Post ReplyReply #300 Posted: 19-Nov-2021 at 23:17
Najevtini materiali.Toa na render na edno lici ispajga drugo, staklenoto ispadna kako vo fabricka lokacija vo Vizbegovo.I dosta so eftini cigli i montki da se gradi Ytong blokovi vazi ako si nesto napreden.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1314151617>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.