build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кисела Вода и Сопиште
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кисела Вода и Сопиште

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 42>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 15-May-2015 at 09:38
Кисела Вода

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 15-May-2015 at 09:52
Припор

DSC08514 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 22-May-2015 at 18:57
Originally posted by Џоле

Кисела ВодаОвде почнаа со фасадата. Инаку, речиси карши овој, никнува уште еден голубарник. Колку што можев да видам, го гради компанија Јакимо(в)ски и ќе има 8 ката.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 22-May-2015 at 19:45
Нешто од Црниче...

DSC08566 by george k. 1981, on Flickr

DSC08567 by george k. 1981, on Flickr

DSC08576 by george k. 1981, on Flickr

...и Пржино.

DSC08578 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 04-Jun-2015 at 16:45
Кисела Вода

Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 04-Jun-2015 at 16:50
Кисела Вода

Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 31-Oct-2015 at 16:01
11 Октомври. Спроти паркот Шопен се гради уште една зграда (П+5+П)
20151026_194052_LLS by staro.skopje, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 13-Nov-2015 at 17:40
Во близина
20151029_142215_Richtone(HDR) by staro.skopje, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 06-Feb-2016 at 12:58
Еве еден нов станбен објект карши Шампионче-Кисела Вода
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 06-Feb-2016 at 13:09
Аман. Рендеров можеле и повнатре да го стават, зарем не?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 05-Mar-2016 at 18:11
Еве до каде е стигнат објектов спроти шампионче во Кисела Вода
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 06-Apr-2016 at 18:32
Спроти шампионче-Кисела Вода
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 07-Apr-2016 at 18:17
Нешто што се гради во Пржино, изведувач е фабрика Карпош заедно со Градежниот Институт на Македонија.

Станува збор за новоградба која е во завршна фаза. Ако некој оди натаму, нека ја фотне (ако ја најде).

извор: http://fabrikakarpos.com.mk/?project=%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%BE
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 07-Apr-2016 at 23:16
а коливе на тротоар што се?
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 07-Apr-2016 at 23:58
Џабе кога се наоѓа во место кое се вика Пржино
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 08-Apr-2016 at 03:00
објектот исгледа солидно... уште да не беше на Водно супер ќе беше
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 28-Apr-2016 at 09:15
Овој индустриски објект/магацин карши Расадник е срушен
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 22-Jul-2016 at 18:31
Овие веќе завршиле со фасадата.Шампионче-Кисела Вода


Edited by stef4o - 22-Jul-2016 at 18:32
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 23-Aug-2016 at 18:59
Originally posted by stef4o

Веќе почнале да работат на фасадата.Спроти шампионче-Кисела Вода.
Денешна фотка


Еве како испаднала фасадата на зградава.Иначе ги срушиле и бараките и пералните кои беа до зградава и веќе се почнати со нова.
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 876
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 23-Aug-2016 at 19:17
Опааа, разиграна фасадата, ајде ајдее... шо фраери се тие. Шампиончиња.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.230 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.