build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Каредо Голден Арт - ул.Скупи Карпош
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Каредо Голден Арт - ул.Скупи Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 10-Feb-2023 at 16:21
Значи почнале да градат на маркицата 6.07. Чудно е како станбена + деловна зграда прават на марикца Г3 - сервиси. Или ДУП-ов е сменет во меѓувреме.

Штета толку блиску што ги нацртале во ДУП. Кога тогаш некој ќе гради на 6.06 и комплексов на ГА ќе биде угушен.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 10-Feb-2023 at 18:06
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 13-Feb-2023 at 18:26


https://www.facebook.com/photo/?fbid=570103211810242&set=a.458992866254611
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 22-Feb-2023 at 08:17
Отстранета плочката со натписот “Дарданус”. Ќе се изгради зградата!https://mk.tv21.tv/dozvoleno-li-e-da-se-gradi-na-arheoloshki-lokalitet-na-tv21-ne-beshe-dozvoleno-da-snima-na-mestoto-na-artefaktite/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 22-Feb-2023 at 08:20


https://mk.tv21.tv/dozvoleno-li-e-da-se-gradi-na-arheoloshki-lokalitet-na-tv21-ne-beshe-dozvoleno-da-snima-na-mestoto-na-artefaktite/
Carpe diem
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 876
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 22-Feb-2023 at 09:33
Ако не се лажам ова беш парцела н аПежо. Бидејќи сакаа да градат тие ги платија неколкугодишните ископувања, ова пред скоро 10 години зборам. Ако локацијата кај што се гради е таа што беше комплеѕно истражена тогаш ништо спорно.

Тажниот е дел е дека за оштетивање за археолошки локалитет се зборува само овде, оти е во непосредна близина на Скупи па е повеќе од очигледно дека има локалитет. Друга слична вест и да копате по интернетот скоро и нема да најдете. Во Охрид пред се, еден куп локалитети се парче направени за изградба на грди, грди хотелчиња. Ова Каредо баррм заслужува да биди изградено
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 24-Feb-2023 at 14:20
Римските гробови што беа најдени тука при ископ за проектов:

https://twitter.com/MakFalanga/status/1628881562770059265
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2085
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 24-Feb-2023 at 17:44
Веднаш до Систина во правец на овој ископ (може да приметите кон крај на видеото) исто така се копа. И таму е затекната иста ситуација, но по брза постапка се расчистени стари гробишта и не верувам дека некаде сум прочитал, сем од сведочења на вработени. Еве нека стои и тука да знаете
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Tooold View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 84
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 24-Feb-2023 at 23:48
Сеуште ми е чудна локацијава за живеење
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 25-Feb-2023 at 18:27
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 09-Mar-2023 at 18:29
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 15-Mar-2023 at 08:24
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 05-Apr-2023 at 17:21
Голден Арт - Промо видео - КаредоCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 12-Apr-2023 at 17:13
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 13-Apr-2023 at 11:56
Уште рендериhttps://www.facebook.com/PropertyOneMK
Carpe diem
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 551
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 13-Apr-2023 at 12:24
uste eden kandidat da ja upleskaat so plavi stakla ... (see Limak)
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Online
Posts: 350
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 13-Apr-2023 at 14:07
Чекај прво фасадниве цигли да се претворат во дрво или фарба,па после прозорите
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 16-Jun-2023 at 11:55
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 18-Jun-2023 at 16:18
Конструкцијата е видлива дури од кејот кај Градски парк:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20163
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 28-Jun-2023 at 12:33
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.152 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.