build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Струга

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-Nov-2008 at 14:07
Master Applause

Можам да дадам само пофалби... И за квантитетот и квалитетот на фотките и за организацијата на нишката.

Вака треба даа ги правиме и фото албумите за другите градови и сите последователни поголеми репортажи да бидат вака средени.

Cheers
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Nov-2008 at 14:46
Drool extra fotki od struga.btw ne e kaliste tuku kalista Thumbs%20Up 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Nov-2008 at 18:38
Се мислев што да напишам за фотосесијава но да не измислувам топла вода само ќе го цитирам Кловер

Originally posted by Cloverstack

Master Applause

Можам да дадам само пофалби... И за квантитетот и квалитетот на фотките и за организацијата на нишката.

Вака треба даа ги правиме и фото албумите за другите градови и сите последователни поголеми репортажи да бидат вака средени.

Cheers
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 03-Nov-2008 at 19:13
Се приклучувам кон постот на Кловер! Applause
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 03-Nov-2008 at 20:24
mnogu bi sakal i skopje da ima takov kej kako sto ima struga
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 24-Jan-2010 at 12:12
Не се рамнат со оние слики од погоре, но нема зимски од Струга па ете да украдам по нешто од facebook:Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 07-Apr-2010 at 23:21
1.
2.
3.
 


Edited by Buliwyf - 23-Apr-2010 at 18:53
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 07-Apr-2010 at 23:37
Нешто од интернет
 
иначе градот е ужасно нечист и никој не води грижа ама баш за ништо,многу жалносно така да пропаѓа еден прекрасен град кој што може да понуди многу од туристички аспект. Но тоа е што е да се надеваме на подобри времиња кои искрено не верувам дека ќе ги има за овај град барем не за скоро
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 08-Apr-2010 at 21:37


Воопшто не се сликиве за фрлање, особено последната е убава.

За градот... Нечистотијата е проблем во цела Македонија па дури и Охрид кој е почист од просекот е неприфатливо прљав за едно туристичко месот.

Секогаш кога сум во Струга имам впечаток дека фали малку поуреден центар. ОСвен кејот на реката кој е секогаш убав, шеталиштето ми е секогаш некако без врска, содржините таму не ми даваат впечаток дека сум во туристичко место.

Од некои слики кои ги има на форумов имам впечаток дека и кејот на реката без врска се урбанизира со некои ефтини станбени блокови што би било погубно.

Рака на срце не сум бил во градот едно 5-6 години, можеби грешам.
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 08-Apr-2010 at 22:57

Да шеталиштето или струшката чаршија ни мене не ми се некој омилен дел на градот иако во последен период масовно се гради и таму со некои помодерни објекти кои би ја задржале колку толку афтентичноста на старата архитектура.

А кејот е во хаос се гради кој како ќе му дојде но и доста од мермерните плочки се испокршени пола светилки не работаат а кантите за отпадоци се во реката.
 
Сакам да кажам ептен културата е на ниско ниво како кај општинските власти така и кај граѓаните.И како што минуваат годините ништо не се менува туку спротивното од хаос во поголем хаос.
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 14-May-2010 at 08:34
НЕПОЗНАТА МАКЕДОНИЈА

Нема само Фиренца Ponte Vecchio мостот со продавници него и Струга имала се додека српската војска во 1915 година не го запалила.


Фото од 1912 год.
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 14-May-2010 at 08:43
Мусолини го рушел и правел сводови на Ponte Vecchio само за да го импресионира колегата од Германија кога му дошол во посета. Така да Струга има Ponte Vecchio. Така да не се многу различни приказните. А интересно би било вакво нешто да има.

Edited by lslcrew - 14-May-2010 at 08:44
Back to Top
pavche View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote pavche Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 14-May-2010 at 12:19
Малце офтопик, но надевам се нема да се срдите. Во Ловеч, Бугариjа исто има и сега мост подобен на Ponte Vecchio ... коj два пути за два века беше горен и строен на ново.

еве го во 19-ти век.После првиот пожар...v2. Построен през 1931, пред втората светска воjна...

и v3 ... во наши дниАко имате трип кон Бугариjа го посетете ова малко градче, има што да се види.

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 23-Aug-2010 at 23:56
Некако градов нема некоја архитектура никои згради како што има Охрид.
Еве некои слик од нет нешто до Фаце боок
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Хотел- Еврохотел
8.
9.
10.

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 24-Aug-2010 at 02:47
Овој Евротелот има цевки колку за еден гасовод.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4008
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 27-Feb-2012 at 23:00
Back to Top
Ines View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Oct-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Ines Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 03-Oct-2012 at 11:16
Малку на темава за Струга
-пицерија/ресторан-плажа АквариусBack to Top
Ines View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Oct-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Ines Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 03-Oct-2012 at 11:17Back to Top
Ines View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Oct-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Ines Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 03-Oct-2012 at 11:19

Дрвениот мост-Црн дрим


Back to Top
Ines View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Oct-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Ines Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 03-Oct-2012 at 11:20

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.