build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #701 Posted: 28-Jan-2022 at 14:07
Некој нов проект на HMA за хотел во Скопјеhttps://hma.com.mk/en_us/hotel-in-skopje/
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #702 Posted: 28-Jan-2022 at 17:29
Ако земеме тоа брдото позади да е точно, а не да е само фејк позадина како шумава, тогаш ова изгледа дека е некаде покрај Вардар, можда пред парк некаде??
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 393
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #703 Posted: 28-Jan-2022 at 22:47
Ова ми изгледа како да е на местото на ресторан „Парк“.


Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #704 Posted: 29-Jan-2022 at 14:36
Ако се паметни да го изведат тоа што го "обеќаваат" во рендеров, тогаш ќе направат многу добра зграда. Мислам на тоа дека е клучно да прозориве бидат со високо рефлектирачки капацитет, скоро огледала, и во тој случај околната шума ќе ја одреди бојата на зградата и ќе биде целосно камуфлирана во просторот. Ќе се претопи со паркот, нема да биде воопшто инвазивна во просторот. Ако се глупави, нека направат некоја грдотија и нека им се собере на врат и граќани, и здруженија, архитекти, сите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #705 Posted: 19-Apr-2022 at 17:30
Хотел Панорама ви го најавува својот нов проект! 👇
Единствено во Крушево, на надморска висина од 1450м со фантастичен поглед, нови апартмани за изнајмување но и за продажба!

https://www.facebook.com/panoramaspakrusevo/videos/654924732234024
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #706 Posted: 26-Apr-2022 at 15:23
Originally posted by stef4o

Хотел Памела-Неготино,денешни

Споредено со 18.06.2021

Сликано на 21.04.2022,низ градот има и некои други вакви слични градби карабини кои ептен бавно се градат.

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #707 Posted: 28-Apr-2022 at 17:41
Релативно нова(градена пред година-две) поточно беше реновирана и адаптирана претходна семејна куќа.Се наоѓа во Демир Капија,позната под називот Вила Братислава.
https://www.booking.com/hotel/mk/villa-bratislava.sr.htm
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #708 Posted: 28-Apr-2022 at 18:28
Една вила, што да ти зборам

Кај нас под тој назив поминува сè и сешто.

Исто, кога на оглас ќе видам „реновиран, луксузно опремен стан“, а тоа некоја доградба со мебел од 1980-ти.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #709 Posted: 15-May-2022 at 17:34
Originally posted by stef4o

Хотел Панорама ви го најавува својот нов проект! 👇
Единствено во Крушево, на надморска висина од 1450м со фантастичен поглед, нови апартмани за изнајмување но и за продажба!

https://www.facebook.com/panoramaspakrusevo/videos/654924732234024


https://www.facebook.com/panoramaspakrusevo
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #710 Posted: 19-May-2022 at 11:55
Гази Баба

Се продава градежен плац со готов хотелски проект - земјиште со вкупна површина од 7000м2.

Плацот располага со маркица за градба, како и усвоен ДУП.

Плацот располага со готов проект направен од страна на архитектонско биро.

https://propertyone.mk/plac/se-prodava-plac-vo-kamnik-so-proekt-za-hotel-so-5-dzvezdi
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.