build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Без коментар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 09-Nov-2009 at 02:32

 
   

 Edited by Max - 01-Sep-2014 at 14:38
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 17-Feb-2010 at 15:01
Последен мохиканец - Дебар маало


2010-02-17
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 19-Nov-2012 at 16:33

HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 20-Nov-2012 at 17:53
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 22-Nov-2012 at 10:05


Архивиран Паганизам - http://pravoverie.wordpress.com/2012/10/13/без-коментар-скопје


Дионис се искачи на Археолошкиот музеј - 05.09.2011 - http://www.plusinfo.mk/vest/14249/Dionis-se-iskachi-na-Arheoloshkiot-muzej


Edited by +Protagorist - 01-Sep-2014 at 14:58
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 23-Nov-2012 at 02:41


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 24-Nov-2012 at 00:05
Originally posted by beTon


LONG LIVE THE NEW MUNICIPALITY AIRPORTHaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 20-Dec-2012 at 20:40


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2053
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 21-Dec-2012 at 09:15
Сечеле лента за чешма?

Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 21-Dec-2012 at 18:06
би сакал да верувам дека цело село добило водовод,а не само една куќа една чешма,мада кога е политика во прашање изненадувања не постојат
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 21-Dec-2012 at 18:15
За жал... 99% од селата во Македонија уште се на селски чешми наместо на водовод... а во меѓувреме... знаете... да не се повторувам... 
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 01-Sep-2014 at 16:22


повеќе села ќе да добиле вода, но церемонијава прескромна и за село, сепак со жардинењарава симболично сакале да им укажат дека во скопско поле треба и мора да се сади цвеќе, веројатно алудирале на саксиско пошто за резно цвеќе треба побајаѓи искуство, но илинденци ќе да милуваат попрво патлиџани него љубичици, како и да е, Водовод село Дрма   [1][2]  

Originally posted by alexsend

Сечеле лента за чешма?

 

туку добра туристичка фора е ко историја хронолошки да се одбележуваат улиците бар оние позначајните

http://www.slobodnaevropa.org/content/menjanje-imena-ulica-i-skola-kao-bezanje-od-istorije/25444087.html   

 


HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 17-Nov-2014 at 11:27

за десет носи се песпари

http://off.net.mk/zezalici/kanta/ponuda-za-lugje-shto-kupuvaat-lambordzhini-na-golemoEdited by +Protagorist - 17-Nov-2014 at 11:28
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 18-Nov-2014 at 13:46

е ова е беспари, ако се има предвид дека вектра во 90тите тука беше ко ламборџини меѓу фичовци и стојадини ама и насловов закон

ТОА СЕ ТИЕ ЖИВОТНИ ОДЛУКИ

Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 18-Nov-2014 at 14:24

"inside jokes that most people don't get"

Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 18-Nov-2014 at 14:56

viva la build.mk


Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 18-Nov-2014 at 18:31

како жена проверува дали и издишале гумите

http://www.pedal-lady.com/index.php?cPath=29Edited by Max - 18-Nov-2014 at 18:31
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 21-Nov-2014 at 02:30

nekoj kje reche malogragjanshtina, no jas ubeden sum deka choekot samo saka da pomogne, kamo site koga se otkacheni da pomagaa namesto da odmagaat

Пијан маж глуми сообраќаец во скопско Маџари (фото)

republika.mk/?p=347654
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 28-Nov-2014 at 14:01

уште Филип да го седнеа на маса - http://fokus.mk/galerija-gragani-i-ministri-besplatno-pojaduvaa-na-kameni-most/Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 04-Dec-2014 at 14:00

mala digresija bidejki porano navistina miluvav crno beli fotografii, a ova e iskreno ubava

korisna i pri tmurno vreme [1] kolku da se priseti chovek deka i togash rabotite se seushte iskreno ubavi dodeka ima bar kapka svetlina vo Svetov


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.108 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.