build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Археолошки Музеј / Архив / Уставен Суд

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 74>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 23-Mar-2009 at 13:18
Originally posted by pbanks


Точно потегов никого не изненадува но брзината со која сето ова отпочнува по верификацијата на унаказениот Мал Ринг е импресивна.

Кај нас токму најлошите проекти се туркаат и реализираат со импресивна брзина, а добрите и особено оние кои се ургентно потребни се завлечкуваат до бескрај. Да читаше некој што не е запознаен со работите можеби ќе помислеше дека карикирам, но колку и да е чудно токму така стојат работите и ова „правило“ за жал беше многупати потврдено!

Плус тоа кога е подобро време за некој камен темелник отколку помеѓу два изборни круга Roll%20eyes
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 23-Mar-2009 at 16:51


Не би ме чудело отварањето да е за 2 недели негде...
Добрата страна - Ќе имаме ново градилиште што ќе може да се следи со камерата на идивиди Crazy....
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 23-Mar-2009 at 16:55
не е рендер, али еве како ќе изгледа се ова...фотка од МИА од денес

http://www.mia.com.mk/image1.jsp?slikaid=63187969&imgType=n


Edited by anDarko - 23-Mar-2009 at 17:03
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 23-Mar-2009 at 17:05Poznato od negde Crazy?!
Edited by La Linea - 23-Mar-2009 at 17:07
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 23-Mar-2009 at 17:07
Побогу Crazy
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 23-Mar-2009 at 17:08
пултот пред кој држи говор груевски мислам блокира да видиме дека испланиран е и тој новиот пешачки мост кој ќе дојде скоро залепен до камени Ohno
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 23-Mar-2009 at 17:09
Originally posted by anDarko

пултот пред кој држи говор груевски мислам блокира да видиме дека испланиран е и тој новиот пешачки мост кој ќе дојде скоро залепен до камени Ohno


Ау сеа го приметив тоа.... Ете зошто им се увртел толку баш тој мост. Неверојатно. Колку што гледам у од таму штрчат статуи Suicide
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 23-Mar-2009 at 17:14
Да работеше некој свесно на уништување на Скопје, мислам немаше да постигне вакви завидни резултати на тоа поле!

Dump
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 23-Mar-2009 at 17:47
Eeek                    Master
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 23-Mar-2009 at 17:50

so da kazam.nov sum tuka ama go sledam forumov dolgo vreme.me zbuni ova. ima nekakov problem gruevski.

taka e cloverstack vaka go unistuvaat skopje.ne e samo gradi so ke ti tekne.

mestoto e mnogu malo ke bide pretrupano.mostot dzabe koga na nekolku metri e kameni iako ne veruvam mnogu deka ke go pravat.vo sekoj slucaj lugevo imaat problem.

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 23-Mar-2009 at 17:51
za ustavniot sud najdobro bi bilo da se izgradi zgrada kaj osnovnite sudovi i taka sega tamu ke gradat za krivicen sud.pa se vo edno.
Back to Top
BlacK View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 11-Sep-2008
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote BlacK Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 23-Mar-2009 at 17:53
ova ne e normalno bre.Ako nisto drugo pred da pocnes nesto da proektiras razgledaj go opkruzuenjeto.
Hartija trpi sve ali ova kao so gledam ne ostanue samo na hartija.Ova e totalno demoliranje na sustinata na toj prostor.

(nemoj sea nekoj da mi rece deka sea e zapusteno pa bolje sto se gradi nestoCrazy bolje e je vaka zapusteno nego li ova sto se planira.)
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3873
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 23-Mar-2009 at 17:57

zgradata e super

ama mestoto e katastrofa... ubavo mesto za zgradata e tamu kade se gradaat stariot teater i makedonska borba
tamam i so visinata ce bide ista kako komercialna banka
a vo vesnicite pisuvase deka ce bide 9 katnica, kaj slikata izgleda kako edna 5 katnica..
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 23-Mar-2009 at 18:00
Wallbash Wallbash

Еве ви слика од мостотА еве клипче од Нетпрес. Може убаво да приметите на него колку уствари блиску ќе биде до камени мост. Ова турбо фолк глупирање трајно ќе го засени можеби главниот симбол на Скопје Wallbash
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3873
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 23-Mar-2009 at 18:04
Wallbash  mostot izgleda super no sto mislite vie ce preziveaat ti malite skulpturi'?'...katastrofaa
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 23-Mar-2009 at 18:12
А еве клипче од Нетпрес. Може убаво да приметите на него колку уствари блиску ќе биде до камени мост. Ова турбо фолк глупирање трајно ќе го засени можеби главниот симбол на Скопје

А дознавме и кој бил тој античко-македонски архитектонски стил... Се работи за турбо-фолк изведба на класична архитектура со задолжителна употреба на куполи.

И сето тоа збутано на место каде што не треба да има никаков објект.

Wallbash
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 23-Mar-2009 at 18:16
Де бе my Macedonia, што најде толку супер ем во мостот ем во зградата Dunno
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4702
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 23-Mar-2009 at 18:25
Како мислат да напикаат 9 ката во ова? Нели ваквите градби треба да имаат многу висок таван? Или пошто ова е македонска архитектура ќе има 9 ката високи по 2 метри секој LOL

Edited by гитардемон - 06-Jun-2011 at 00:07
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3873
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 23-Mar-2009 at 18:31
vidi, vo hartija izgleda obicno ke vidis koga ce se gradi, a mostot mi se dopaga deka ce mozes direktno da ojs tamu
sepak vie arhitektite znaete poveke, jas sum samo eden obicen covekRoll%20eyesLOL
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 23-Mar-2009 at 18:36
Originally posted by гитардемон

Скулптурите особено одговараат Crazy Не се разбирам многу, но би рекол некој модернизам е во секој случај, што не можам да го речам за колоните и куполите... Како и да е, баш ме интересира каков ќе биде мостот, дали ќе биде камен, бетонски, челичен (за конструкцијата зборувам), што ли не ќе им текне да ги надополнат деталите на македоноидната архитектура.


Не бе луѓе не ми се верува дека ќе бидат тие скулптури! Тие се ставени туку-така, некаква си визија, башка таа скулптура е... па не знам како да кажам но еве ви слика дека тоа не е нешто новоНајмал проблем е скулптурата. Кловер го лоцираше вистинскиот - комплетно засенување на Камениот мост!!!


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 74>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.327 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.