build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Културни
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Културни
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Културни

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Sticky Topic
Објекти од културата (општо)
By pbanks, 06-Feb-2008 at 23:07
Multiple Pages123 3031
613 358847 By stef4o
20-Jan-2021 at 17:52View Last Post
Hot Topic
Од соседството и од светот
By Vladimir P, 21-Jun-2009 at 19:05
Multiple Pages123 78
146 91221 By fichot
Today at 16:58View Last Post
Hot Topic
Message Icon Театар и библиотека - Тетово
By Raisinloaf, 06-Oct-2010 at 15:52
Multiple Pages123
42 66320 By user8642
Yesterday at 17:39View Last Post
Hot Topic
Message Icon Македонско (етно) село во Нерези
By La Linea, 27-Feb-2009 at 15:41
Multiple Pages123 1617
325 218722 By Denko
23-Jan-2021 at 23:36View Last Post
Hot Topic
Скопско Кале
By mitatos, 15-Jan-2008 at 20:54
Multiple Pages123 3132
623 366304 By ehrlich
22-Jan-2021 at 21:42View Last Post
Hot Topic
Саат Кула - Скопје
By vardar, 14-May-2008 at 11:45
Multiple Pages123
56 31449 By Џоле
12-Jan-2021 at 10:59View Last Post
Hot Topic
Message Icon Меморијален центар на холокаустот
By pbanks, 13-Nov-2007 at 00:19
Multiple Pages123 1718
359 173654 By carver91
11-Jan-2021 at 19:37View Last Post
Topic
Куќа на Блаже Конески-Небрегово
By Џоле, 20-Dec-2020 at 12:18
0 163 By Џоле
20-Dec-2020 at 12:18View Last Post
Hot Topic
Реставрациja / Реконструкциja
By shyes, 29-Dec-2007 at 16:33
Multiple Pages123 2223
456 244904 By Џоле
20-Dec-2020 at 12:12View Last Post
Hot Topic
Message Icon Универзална сала
By Cloverstack, 31-Oct-2007 at 01:12
Multiple Pages123 2223
444 208162 By stef4o
18-Dec-2020 at 08:12View Last Post
Hot Topic
Message Icon Турски театар
By pbanks, 29-Jan-2008 at 00:10
Multiple Pages123 45
91 86029 By stef4o
02-Dec-2020 at 22:14View Last Post
Hot Topic
Message Icon Спомен куќа на Тоше Проески - Крушево
By La Linea, 04-May-2008 at 17:13
Multiple Pages123 67
135 84303 By FT
16-Oct-2020 at 01:23View Last Post
Hot Topic
Message Icon Св. Климентов Универзитет на Плаошник
By La Linea, 19-Feb-2009 at 00:11
Multiple Pages123 1314
279 281646 By Џоле
18-Sep-2020 at 10:46View Last Post
Hot Topic
Message Icon Цареви Кули - Струмица
By Makedonij, 22-Jan-2010 at 09:38
Multiple Pages123 45
94 60044 By stef4o
03-Aug-2020 at 11:23View Last Post
Hot Poll
Музеј на Град Скопје / Стара Железничка станица
By gorco, 10-Oct-2011 at 08:08
Multiple Pages123 45
92 86708 By Zelenikovo
29-Jul-2020 at 01:02View Last Post
Hot Topic
Message Icon Објект на Мајка Тереза на плоштад „Македонија“
By xnx, 16-Jan-2013 at 10:33
Multiple Pages123 1819
371 219900 By zabegan
23-Jul-2020 at 16:07View Last Post
Hot Topic
Message Icon Кино „Манаки“ - Битола
By Danielbtmk, 08-May-2013 at 17:35
Multiple Pages1234
60 49370 By stratus
21-Jul-2020 at 20:18View Last Post
Hot Topic
Message Icon Музеј на АСНОМ - Пелинце
By lslcrew, 19-Jun-2009 at 18:27
3 4439 By user8642
17-Jul-2020 at 14:39View Last Post
Hot Topic
Message Icon Македонска Филхармонија
By Cloverstack, 16-Dec-2007 at 02:42
Multiple Pages123 3738
759 413422 By FT
25-Jun-2020 at 16:18View Last Post
Hot Topic
Реставрација на Јени џамија во Битола
By hcitrS, 10-Dec-2015 at 23:39
8 11039 By Џоле
17-Jun-2020 at 08:43View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.160 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.