build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Дизел локомотиви

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
sase View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Apr-2015
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 350
  Quote sase Quote  Post ReplyReply #441 Posted: 11-Oct-2018 at 16:12
фотографии од пред некој ден 661-410

Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #442 Posted: 01-Dec-2018 at 16:27
Според она што е констатирано на почетокот од 2018 година, во возна состојба се следниве дизел локомотиви: 661-146, 661-234, 661-235, 661-236 и 661-410. Од дизел маневарки, во моментов се на располагање: 642-401, 642-178, 642-180, 621-607, 621-608. Вкупно дизел локомотиви и дизел маневарки што ги има МЖ-Транспорт се 31!
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1133
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #443 Posted: 23-Apr-2019 at 22:28
Дали имате некоја информација каков товар носат овие дена Кенеди кон Битола?Бидејќи пругата кон Кременица е готова, дали е некок тест карго воз или до Жабени (не верувам)?
Прашањето ми излезе од кога случајно налетав на слика од Битола со отворени рампи и Кенедиевка (не се читаше бројот, чистотата си направила свое) пред некој ден...
Back to Top
sase View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Apr-2015
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 350
  Quote sase Quote  Post ReplyReply #444 Posted: 24-Apr-2019 at 13:47
Сликано пред некоја недела станица Маџари.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1133
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #445 Posted: 18-May-2019 at 21:11
Originally posted by Тркало

Дали имате некоја информација каков товар носат овие дена Кенеди кон Битола?Бидејќи пругата кон Кременица е готова, дали е некок тест карго воз или до Жабени (не верувам)?
Прашањето ми излезе од кога случајно налетав на слика од Битола со отворени рампи и Кенедиевка (не се читаше бројот, чистотата си направила свое) пред некој ден...


Денеска околу 11:45 661-410 со поприлично бројна композиција вршеше маневра на железничката станица во Битола, веројатно спремаа за правец кон Прилеп.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.