build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

[А3] Охрид * - Делчево *

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 25-Feb-2010 at 18:49
Originally posted by Max

да во право си но оти во нишката р-106 возиш со фотките по новиот пат т.е. м-5 па по дефалт затоа и таму го пуштив написот
Мах, во нишката за Р-106 нема фотки од М-5, туку единствено од Р-106.
Edited by Cloverstack - 25-Feb-2010 at 18:51
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 25-Feb-2010 at 20:47
да изгледа тие со маглата од плетвар ги смешав со оние снежните од вторито пост тука, но колку што се сеќавам имаше уште некоја фотка од ресенскиот дел на м-5 во нишката за р-106 мислам потегот кај макази па кон ѓато!?! како и да е превид не превид сега написот е на место!
Back to Top
бијеснивра View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Feb-2010
Location: Б.Лука, Београд
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote бијеснивра Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 28-Feb-2010 at 18:41
М-5 на фотографиите изгледа многу добро.

Edited by бијеснивра - 28-Feb-2010 at 18:41
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 02-Mar-2010 at 04:11

лаже око! на места е супер, но сепак почнува да попушта и онаму каде беше добар, веќе делот ѓатo-битола е полн закрпи!  

Пропаднати две коловозни ленти на патот Битола-Ресен - 21.02.2010

Поради лизгање на земјиштето на 48 километар на магистралниот патен правец Битола – Ресен, дојде до оштетување на трупот на патот на просторот од местото викано Макази до местото Дервен.

Како што соопшти АМСМ, на искачување кон планинскиот превој Ѓавато во правец од Ресен кон Битола, на дел од патот поради лизгање на земјиште , пропаднати се двете коловозни ленти.

Сообраќајот се одвива само по едната коловозна лента од спротивниот правец и само за патничките возила, додека за тешките товарни возила е забрането поминување. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

АМСМ препорачува крајна внимателност, и да се избегнува засега овој патен правец, поради можност да пропадне и третата коловозна лента.

http://www.prespasky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=972:2010-02-21-10-12-24&catid=34:2009-02-10-03-59-41&Itemid=110

Патот Ресен – Битола се уште отворен само за автомобили - 01.03.2010 - http://www.prespasky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=986:2010-02-28-22-25-14&catid=34:2009-02-10-03-59-41&Itemid=110Edited by Max - 02-Mar-2010 at 04:13
Back to Top
коцани View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Apr-2010
Location: kocani
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote коцани Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 21-Apr-2010 at 21:17
zdravo do site i pozdrav od kocani Smile

za m-5 kaj kocani mozam da slikam nekoi sliki i ke gi stavam..
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 21-Apr-2010 at 21:25
Originally posted by коцани

zdravo do site i pozdrav od kocani Smile

za m-5 kaj kocani mozam da slikam nekoi sliki i ke gi stavam..


Здраво Коцани, поздрав и до тебе

Мислам дека никој од овде нема да замери ако ставиш слики Big%20smile. И ако ти треба помош околу постирање слики на форумот, ти пратив порака во кој ги имаш сите потребни упатства.

Чекаме сликиCheersПомогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
коцани View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Apr-2010
Location: kocani
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote коцани Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 22-Apr-2010 at 11:13
фала за правилникот... ке ги сликам сликите и ге ки ставам патот минува тамо каде што ни е плацот и механизацијата (имаме градешна фирма ) а и ако работиме на некоја делница ке ставам сликиBig%20smile
Back to Top
kocani View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote kocani Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 05-May-2010 at 18:05
Јас  сум Коцани правев нов профил нешто  оној не ми го отвара.. па ако межете да ми го пратете праниливкот за да прикачам некои слики.

 благодарам
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 05-May-2010 at 18:11
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 12-May-2010 at 21:33
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 12-May-2010 at 21:37
Јас всушност сум од Кочани, ме разкривте сега
Благодарност за сликите, доказ колку истокот е онеправдан во споредба со западот. Видете го тесново патче води кон немал за нас град, цел регион и соседна држава.
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 12-May-2010 at 21:38
Ако можам ке ја сликам и клучката каде се оди на кај Скопје и Кочани


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 13-May-2010 at 23:27
Добри фотки Ko4ani, баш фалеа од овој сегмент на М-5 близу Кочани    Cheers

А каде точно е сликано ова? Гледам надвозник, ама изгледа не е клучка...
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 14-May-2010 at 16:20
тоа е надвозник за премин преку патот..а клуцката е 1 км пред ова..пред некој ден бев за бугарија преку Делчево на неккои места е лош но според мене е добар. лошо со дупкие е после Делчево до Звегор.. а после Звегор е  рекустран патот и е со 3 ленти до гп Делчево.. а иначе е кривини скоро целиот пат.. за  во бугарска страна до Благоев град патот е катастрофа.. полош е и од Велес - Скопје нешто ги крпеа дупките кај едно село ама има дупки и по 20-30 см.
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 14-May-2010 at 16:43
Со црвено е клучаката за која ви зборев и најдов на гугл една слика од неаBig%20smileBack to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 14-May-2010 at 18:49
Може и координати?
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 14-May-2010 at 20:56
41* 54'14.15'' N

22*24'58.91'' E
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 15-May-2010 at 01:01
Ko4ani, не мораш рачно да ги пишуваш координатите, во Google Earth само постави placemark на местото кое сакаш да го посочиш, копирај ги координатите и пастирај ги тука.

Онака со ѕвездички ме однесе во Cancun, Mexico Big%20smile
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 15-May-2010 at 08:59
Big%20smileEве ги координатите  41°54'16.94"N  22°25'14.61"E
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 15-May-2010 at 09:12
за М-6 има ли отворено тема?? 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.