build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни урбани пејсажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 54>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 12-Oct-2009 at 14:52
Хонг Конг Drool
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 16-Oct-2009 at 14:50
КопенхагенEdited by pbanks - 17-Oct-2009 at 17:13
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 16-Oct-2009 at 15:01
не знам зошто, но на народиве од северна и средна европа им е голем тренд да одат на излет на ливадите во огромните дворови на некои од познатите дворци
е сега јбг, кај нас нема ливади, ама имаме парк LOL
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 16-Oct-2009 at 15:53


мислам дека не е тренд, туку повторно... култура на живот... Спорт, активен живот, живот во природа.... многу подобро ми звучи од спортски кладилници, играчници или вечно дремење на кафе. Додуше тие сето тоа го анулираат кога ќе испијат по 3 кила алкохол навечер и ќе го спржат џигерот до 40 годишна возраст.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 16-Oct-2009 at 16:06
Еве две и од соседниот Малме кој заедно со Копенхаген ја прават една од поголемите европски метрополитански зони (3та по големина во северна Европа после Хамбург и Санкт Петербург)
Неизбежниот Turning Torso
Edited by pbanks - 16-Oct-2009 at 16:10
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 08-Nov-2009 at 19:02
Да ја оживееме малце темава

Еве нешто тазе од Лондон, автор downfallen (човеков има неверојатни слики)Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 22-Nov-2009 at 16:48
Уште една од Малме, Шведска


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 28-Nov-2009 at 00:02

Уште од Лондон
Edited by 46&2 - 22-Dec-2009 at 21:25
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 28-Nov-2009 at 04:11
Master
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 28-Nov-2009 at 18:19
46&2 феноменален серијал од Лондон
Applause
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 05-Dec-2009 at 11:03
Ogromna panorama od Tokyo http://www.ewallpapers.eu/view_wallpaper/tokyo-panorama-2560-1024-3841.html dosta se gleda, ama nema kraj.
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 22-Dec-2009 at 21:07
Originally posted by pbanks

46&2 феноменален серијал од Лондон
Applause


Жална вест. Само што прочитав дека човекот што ги има направено сликиве починал овие денови. Еве за кого станува збор преку оваа статија

http://www.skyscrapernews.com/news.php?ref=2414

Инаку денес банерот на ССЦ е посветен само за него. Тешко дека некој ќе може да направи толку добри слики од Лондон (од забранети локации)
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 22-Dec-2009 at 21:10


RIP... познат ми е неговиот nick. Инаку 46&2, твоите слики од погоре хостиран преку imageshack имаат некој проблем, ако можеш поправи ги Cheers
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 22-Dec-2009 at 21:19
RIP
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 22-Dec-2009 at 21:27
RIP
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 20-Feb-2010 at 15:52
Кејптаун

1

2


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 18-Mar-2010 at 19:48
Белград


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 13-May-2010 at 21:13
Токио


Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 13-May-2010 at 22:01
Еве нешто од Москва
1
Edited by Dragan - 13-May-2010 at 22:02
Back to Top
Jumbo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Mar-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 140
  Quote Jumbo Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 14-May-2010 at 00:43
Stockholm
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 54>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.143 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.