build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Инспиративни урбани пејсажи од светот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Инспиративни урбани пејсажи од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4647484950 53>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #941 Posted: 27-Sep-2015 at 23:32
Леуварден, Холандија

LEEUWARDEN by Wim Hazenhoek, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12118
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #942 Posted: 08-Oct-2015 at 01:45

Не е многу инспиративно, ама фасцинантно да... Каиро

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #943 Posted: 08-Oct-2015 at 09:00
Москва

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #944 Posted: 08-Oct-2015 at 09:00
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #945 Posted: 08-Oct-2015 at 09:01
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #946 Posted: 24-Oct-2015 at 14:22
Лавов, Украина

За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #947 Posted: 24-Oct-2015 at 21:06
Previous
 
Градот од каде што потекнуваат скопските единечни нископодни градски автобуси од украински ЛАЗ, за кои на Мишко му текнало да ги користи за резервни делови за постарите автобуси на ЈСП Скопје.


Edited by Dexter26 - 24-Oct-2015 at 21:06
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #948 Posted: 04-Nov-2015 at 18:57
Пјонгјанг, Северна Кореја

За сè има вторпат
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2389
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #949 Posted: 09-Nov-2015 at 22:09
Чаитен, Чиле

開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #950 Posted: 14-Nov-2015 at 15:06
Братислава, Словачка

Bratislava cityscape by Miroslav Petrasko, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12118
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #951 Posted: 01-Dec-2015 at 20:54

Намам поим каде е ова

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #952 Posted: 02-Dec-2015 at 03:28
Мислам дека е Лас Вегас.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #953 Posted: 02-Dec-2015 at 21:37
Мене ми личи на рендер (не исклучувам дека предметот на рендерот постои некаде)... дали може да се потврди дека сепак станува збор за фотографија?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #954 Posted: 08-Dec-2015 at 21:19
Рено, сојузна држава Невада, САД

Reno's first snowfall of 2015. by Trevor Bexon, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1885
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #955 Posted: 15-Dec-2015 at 21:55
Париз 1960ти
Paris 1960s by Démodé postcards, on Flickr

2
Paris 1960s by Démodé postcards, on Flickr

3
Paris - Bobigny 1960s by Démodé postcards, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1885
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #956 Posted: 15-Dec-2015 at 21:56
4
Paris 1960s by Démodé postcards, on Flickr

5
Paris 1960s by Démodé postcards, on Flickr

1950ти
Paris 1950s by Démodé postcards, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #957 Posted: 23-Dec-2015 at 11:05
Хамбург, Германија

Silhouette | Hamburg by Nils Gagerrang, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #958 Posted: 06-Jan-2016 at 22:06
Лос Анџелес, САД

Moonrise over Los Angeles by Michael Holden, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12799
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #959 Posted: 31-Jan-2016 at 16:55
А јас си мислев дека нашите градови се хаос... Сан Франциско, САД

За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 857
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #960 Posted: 31-Jan-2016 at 23:14
Малку ќе забегам од темава, ама баш денес враќајќи се од Куманово со точак кај Ченто, двокатен автобус собра едно пет-шест жици на две-три бандери и буквално ги откорна, жива среќа не беа за струја, туку за кабловска и телефон.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4647484950 53>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.