build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

НЛБ Тутунска банка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 19>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
5 [9.62%]
2 [3.85%]
5 [9.62%]
6 [11.54%]
10 [19.23%]
7 [13.46%]
4 [7.69%]
9 [17.31%]
1 [1.92%]
3 [5.77%]
You can not vote in this poll
Total votes: 52   Average: 5.63

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 29-Dec-2007 at 12:45
Edvaj cekam! Ubavo ke lici.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 29-Dec-2007 at 12:47
Јас вчера кога го видов, не можев да поверувам колку брзо работат - сакав да го сликнам , ама беше темно. Фала pbanks
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 18-Jan-2008 at 12:15
Абе шо бидна со зградава!?!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 18-Jan-2008 at 12:25


приземје е готово, први кат е при крај Banana
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 19-Jan-2008 at 03:33
Зградава напредува со невероватна брзина, навистина сум пријатно изненаден

А, кога сме веќе во тоа маало, после многу долго време, видов некаква активност во НИП Нова Македонија - не во новиот дел, туку во главната зграда, така ќе му дојде. Banana
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Jan-2008 at 03:37
Душа ми се шири кога ќе видам како се гради Скопје. Ама кога ќе видам насекаде низ градов од четири ленти одеднаш две, преку глава ми е од неисполнети планови и недоизградени улици.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 19-Jan-2008 at 19:23
Да го поткрепиме сето ова со слики. Значи идеме на втор кат или на 5то ниво (мисам дека објектот има две подземни нивоа). Banana

1

2

Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 19-Jan-2008 at 19:27

Навистина брзо се ѕида здгадава. Колку ката (надземни) уствари треба да има?

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 19-Jan-2008 at 19:30


мене ми делува на П+4
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 21-Jan-2008 at 16:13
Објектов се граги ептен брзо, фуче! Денеска пројдов од таму и гледам веќе два ката напраени скроз.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 06-Feb-2008 at 18:32
Еве ви едно кадро, денеска од кола у вожња. Може е малце од далечко фатено ама....


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 06-Feb-2008 at 21:07
Ubav agol lsl

Секогаш ме неревирала празнината што се отвара во правец на Рамстор и Јужен булевар кога се припѓа од Нова Македонија. На фоткава баш си фатил како еднаш засекогаш таа празнина ја снемува Thumbs%20Up

Објектов со ова темпо веројатно за месец ипол некаде ќе биде комплетно дигнат во висина Cheers
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 07-Feb-2008 at 03:02
Па тие шипките арматура што штрчат се од предпоследниот кат. Ако се земе фактот дека прошлата недела вака штрчеа шипките од предходниот кат, јас би рекол дека и за помалце од месец ипол ќе го видиме ова руменило како се краси со својот сјај.

Лелеее поетика, аааа ?!

Се шалам бе, мене стварно ми се свиѓа ова како ќе изгледа.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 07-Feb-2008 at 03:06
April mesec , ke se otvori ,,,moja procenka...
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 07-Feb-2008 at 03:16
Вероватно на 1 април. Априлилили, е нема на 1, него на 3.


Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 10-Feb-2008 at 12:05
Ајде една убава вест со надополнување. Овие изгледа секоја недела по еден спрат креваат.  Thumbs%20Up
 
Фоткиве се од вчера со мобилен (извинете на квалитетот)
 
 


Edited by UrbanFreak - 10-Feb-2008 at 12:06
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 10-Feb-2008 at 14:14
Абе дали дека ние сме навикнати да градат кај нас по еден спрат годишно, али.. не ви изгледа ко да го градат пребрзо бе ова??? Се надевам внимаваат на квалитетот.

Мислам далеку сум од експерт по градежништво, можеби со ова темпо и е вообичаено да се гради Dunno. Зачудуваат луѓево.


Edited by gotsomekicks - 10-Feb-2008 at 14:19
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 10-Feb-2008 at 14:18
Абе ја како што знам цементот стврднува за 3-4 дена, ама се суши потполно околу 27-8 дена. Значи он е стврдат и може да се тера нагоре за некои три дена. ама целосно ќе се ослободи од водата во него дури за скоро месец. Вака може да се тера нема ништо спорно. И ја сум далеку од гредежништво, ја на електро сум, ама случајно имам дојдено до ваква информација. феникс_м е на архитектура па кога ќе дојде може он да ви објасни.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 10-Feb-2008 at 14:52
Ovaa firma definitivno treba da gi gradi oblakoderite vo Skopje.... )))
Back to Top
kire85 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 10-Feb-2008 at 18:27
Originally posted by gotsomekicks


Абе дали дека ние сме навикнати да градат кај нас по еден спрат годишно, али.. не ви изгледа ко да го градат пребрзо бе ова??? Се надевам внимаваат на квалитетот. Мислам далеку сум од експерт по градежништво, можеби со ова темпо и е вообичаено да се гради Dunno. Зачудуваат луѓево.


Tempoto so koe se gradi objektov se smeta za normalno...barem tuka vo germanija sto sum imal prilika da vidam...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 19>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.