build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градска инфраструктура (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14316
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #601 Posted: 28-Feb-2022 at 20:55
Originally posted by MarkoMK

Кај отиде темата за бул. АСНОМ и мостот ????


http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1648&PN=25
За сè има вторпат
Back to Top
MarkoMK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Apr-2011
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote MarkoMK Quote  Post ReplyReply #602 Posted: 04-Mar-2022 at 19:23
Thanks
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Online
Posts: 168
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #603 Posted: 30-May-2022 at 19:12
Се пробива улицата Партизанска 2 во Карпош 4:

Edited by Phiko - 30-May-2022 at 19:12
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Online
Posts: 168
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #604 Posted: 31-May-2022 at 15:01
Originally posted by Phiko

Се пробива улицата Партизанска 2 во Карпош 4:


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15936
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #605 Posted: 24-Jun-2022 at 14:21
Originally posted by stef4o

Преку проектот за поврзување на Локални улици и патишта комплетно се реконструира крстосницата во населбата "Сењак" во Штип.
Вредноста на инвестицијата на Министерството за транспорт и врски изнесува 11 милиони денариhttps://www.facebook.com/bochvarskiblagoj


ШТИП ДОБИ НОВА ВАЖНА РАСКРСНИЦА, А ДЕЛЧЕВО НОВ ПАТ ДО СЕЛАТА ТРАБОТИВИШТЕ И РАЗЛОВЦИСтарата, ризична и тесна крстосница во штипската населба Сењак, на која што се случија голем број сообраќајни несреќи, целосно е реконструирана и проширена.

„Жителите на густо населената населба Сењак и на соседните кои гравитираат кон оваа крстосница ја истакнуваа потребата од нејзино проширување и целосно реконструирање, за што општината ги обезбеди проектот и градежните работи, а Министерството за транспорт и врски придонесе со 12 милиони денари“, вели градоначалникот на Штип, Иван Јорданов.

Ова министерство преку Светската банка ги обезбеди и средствата за асфалтирање на патот од Делчево до Тработивиште во должина од 5,3 километри.

„Првпат се асфалтира овој патен правец, кој е од големо значење за Делчево и за жителите на Тработивиште и на најоддалеченото село во општината, Разловци. Инвестицијата изнесува 22 милиони денари“, кажа градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски.

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски при увидот на завршните работи на овој пат изјави дека се предвидени 800.000 евра за рехабилитација на локални улици и патишта во Општина Делчево.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/shtip-dobi-nova-vazhna-raskrsnitsa-a-delchevo-nov-pat-do-selata-trabotivishte-i-razlovtsi/
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.