build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Google Earth (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Marxentric View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Apr-2020
Location: Paionia
Online Status: Offline
Posts: 122
  Quote Marxentric Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 06-Sep-2020 at 13:24
Originally posted by Théoden

Не знам дали сте забележале, но за Кавадарци, град кој не беше вклучен во мапирањето од Гугл во 2014, некој во меѓувреме своерачно направил мапирање на улиците во Street View. На волкот му е дебел вратот... Big%20smile

Од информациите што ги најдов, дечкото што снимал работи за фирма која се занимава со мапирање, внесување податоци, рекламирање на приватни бизниси итн. Кој сака може да им плати и цел град ќе им го исшетаат со 360-степенска про-камера. Додуше ова може секој да го направи, но цената за камерата мислам дека почнува од 1800 евра па нагоре.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.