build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Најлоши пластични ролетни на македонскиот пазар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pisibe View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote pisibe Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Најлоши пластични ролетни на македонскиот пазар
    Posted: 02-Dec-2009 at 18:55
Дефинитивно немојте да ставата ролетни или да користите било какви други услуги од "Роло-Оков".

Пластичните ролетни што ги нарачав "Роло-Оков" ѓи инсталира толку лошо, што просто ти се повраќа кога ке видиш (затворени и отворени). Шините се поставени на криво и се гледаат како излегуваат од рамките на прозорците. Воопшто не ни измерија пред да ги местат, од око сечат и бушат,па биде што биде.....

"Експертите" што ги монтираа се дефинитивно најлоши на македонскиот пазар, покрај тоа дури и те убедуваат дека не можеле да се наместат подобро,и дека сите биле задоволни. Епа јас дефинитивно не сум!!!

Материјалот за ролетните не е многу лош, ама монтерите се најлоши,како и нивниот однос и желба да завршат со работата побрзо и да си одат да заебат некој друг поштен човек.

Покрај тоа што шините се криво заштрафени и виреат од различни агли, штрафовите си поставени на криво и механизмите за собирање на јажето го блокираат прозорот, кој се отвара само до пола од лошо поставените механизми,башка и јажето фака на прозорот. Што повеке да кажам....

Sega, sto da pravam, da vikam drug roletar za da ja popravi stetata sto nesposobniot roletar "Rolo-Okov" ja ima napraveno, i da gi izvadat i stavat roletnite pravilno, ili da gi frlam starite i da naracan novi od drug sposoben roletar???

Fala odnapred i spodele nekoe pozitivno iskustvo od mestenje roletni....
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 02-Dec-2009 at 19:28
pisibe, добредојде на форумов

Би било добро да направиш неколку фотки од ролетните и да ги поставиш тука, во спротивно некој може да се посомнева дека Роло-Оков ти се конкуренција  Poke

Big%20smile
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3611
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 02-Dec-2009 at 19:42
генерално дека се до толку фуш тешко, но дека може да се случи инсталатер пијан или мамурен да ти дојде дома тоа моит, во секој случај имаш секогаш рекламација на располагање, а другпат кога ќе ја бркаш најефтината понуда осигурај се најнапред за квалитетот http://www.sezadomot.com.mk/zavesi%20-%20roletni.htm мислам дека лапласт-м се најпроверени и извикани, додека за роло-оков самата презентација на нет кажува доволно http://rolookov.com/
Back to Top
pisibe View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote pisibe Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 03-Dec-2009 at 00:07
Epa kasno e veke da biram, ama rolookov ne bea najeftini kako se pogodi tolku neprofesionalni da bidat, imase i poeftini.
Utre ke ja slikam roletnata bas

Majstorite standard... da zavrsat pobrzo, gi gledam secat od oko "busat" dupki so strafciger, ustvari krsat dupki, strafat na krivo.... so da ti kazam, ke im spomnes da vnimavaat pa ke ti se najutat uste

Druga rabota, bas mi se sviga forumov kade mozes da delis iskustva bas za vakvi raboti so ureduvanje na domot, kade sto lugevo si delat licni iskustva itn. posto u srbija i druguve balkanski zemji se naogaat mnogu privatni diskusii bas za vakvi raboti koga naprimer baras roletar u google....... da prodolzime vaka samo da pisuvame na poveke temi
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3611
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 07-Dec-2009 at 12:11

писибе што стори рекламираше тоа ролетните? ако не ти излегле во пресрет по рекламацијата, слободно можеш да бараш асистенција од пазарна инспекција, нормално по таква реакција можеш да побараш и целосен поврат на средствата, слична ситуација имав јас но за друга работа, сепак инспекција е дифинитивно чаре доколку те насамарат некако, незнам некои се обраќаат до она друштво на потрошувачи, но таму освен упат до пазарна инспекција неможат ништо друго да направат

~

а ова за темите па треба некој да затерува муабет, всушност сеуште се разработува форумов ако може така да се каже, што е до земање активно учество во дискусиите, додека за посетеност си е на место, фалат мноштво остручени сограѓани кои би тренирале демократија и би распалиле по некоја дебата едукативна или информативна како би се подигнала и свеста за урбаниот живот и воопшто нивото на дебата што сигурно би довело до поголема активност, но и нема секој време за интернет, попрво ќе ги чуеш на некоја контактна емисија на тв него што тука ќе начекаш некого за совет... 

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 14-Dec-2009 at 20:44
@ pisibe

Што бидна со фотките? Темава која ја зачна е прилично осетлива и навистина треба да приложиш некаква поткрепа.
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3611
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 14-Dec-2009 at 21:02

да, реално за антипропаганда паѓаат парници за клевета дај брзо некоја фотка!

да не спамирам со нови и по други теми, да прашам туку, има некој од тоа старите ролетни од 43та по дома, навситина тоа е раритетна привилегија, пред некој ден заприметив во центар дека на многу објекти има од тоа старите срвени ролетни, добро може и окото ме лажеше па заради еден тон прашина по нив така патинирани да ми заличуваат на дрвените, но во секо случај тоа дрвените се пријатна слика и прилика особено за тие постарите згради, само што треба некој и да ги одржува! од овој аспект незнам дали во новиот закон за одржување и освежување на фасадите се опфатени и ролетните, но со оглед дека истите на места и ептен штрчат тоа сигурно и ќе го есапат надлежните како незавршена обврска...


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 14-Dec-2009 at 21:05


Јас имам и тоа прилично одржани
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.166 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.