build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонска Каменица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-Jun-2015 at 14:52


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Jun-2015 at 14:54
фото: makedonskakamenica.gov.mk
За сè има вторпат
Back to Top
ѓорче View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 28-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 59
  Quote ѓорче Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Jun-2015 at 18:20
Еден човек нема на сликиве. Страшно.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 03-Jun-2015 at 18:44
Vo ova gradce treba da sadat palmi. Osobeno zatoa sto e vednas do ezero sto samo po sebe nosi po umerena i povlazna Klima.
Back to Top
King View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 654
  Quote King Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 03-Jun-2015 at 20:02
Не сум бил десетина години во Каменица, ме изненадува среденоста на градчето, незнам кој е локално на власт, ама добро се потрудиле локалците...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 03-Jun-2015 at 20:31
Originally posted by ѓорче

Еден човек нема на сликиве. Страшно.


Ова е мал рударски град, така што не гледам ништо страшно во тоа што нема луѓе на сликите. Можеби се направени во неработен ден или за празник, а можеби луѓето се на работа и не дремат по улици и кафулиња како во други наши градови.
За сè има вторпат
Back to Top
ѓорче View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 28-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 59
  Quote ѓорче Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 03-Jun-2015 at 23:32
Сепак мислам дека миграцијата е пресудна за тоа што е празен.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 316
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 05-Jun-2015 at 08:18
Според кажувањата на другар од М.Каменица, градчето било навистина пријатно за живеење. Среден, чист, убав.

Рудникот давал на општината месечно по 250.000 евра, секако поголемиот дел е во џебот на градоначалникот.

Edited by FT - 05-Jun-2015 at 08:19
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 29-Oct-2015 at 02:07
Панорама од 360 степени на М.Каменица

http://makkamenica.feelmymacedonia.com/
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 438
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 29-Oct-2015 at 04:28
Треба да ги реновираат фасадите на старите згради во центарот на градот. Не е скапа инвестиција за таа општина, а градот многу би се разубавил. Не знам дали има, но ако нема фалат 4-5 убави ресторани на самото езеро. Сигурно би го раздвижиле градот со туристи, а и економијата ќе има бенефит.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 29-Oct-2015 at 11:37
Nikogas ne sum bil vo Kamenica no od fotografii a eve i od ovaa Panorama mi lici na preubavo gradce za ziveenje so mnogu ubava mestopolozba.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 04-Jan-2016 at 20:42


фото: Драган Костовски
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 04-Jan-2016 at 20:44
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 438
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 04-Jan-2016 at 20:49
Ова градче навистина изгледа убаво и средено. Само не ми се допаѓаат тие досадни недовршени касаби што ги градат луѓето за домување.

Edited by Kid_A - 04-Jan-2016 at 20:53
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 12-Oct-2016 at 15:49
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 12-Oct-2016 at 16:08
Многу средено ми личи оваа гратче. Барем од фотографиите. Мислам дека ако се обезбеди солидна егзистенција и подобра инфраструктурна поврзаност во ваквите места може многу поквалитетно да се живее отколку во главниот град.
Back to Top
Strumica_City View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-May-2012
Location: Strumica City
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Strumica_City Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 18-Apr-2017 at 23:09
Искрено после сликиве добив желба да го посетам
What we think we become.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 26-Apr-2017 at 10:04
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 19-May-2017 at 09:47


За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 592
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 19-May-2017 at 18:37
Супер средено околу црквата. Што се тие жолтите објекти во левиот дел на сликата, низ паркот над црквата? Исто така ме инстересира дали има црковна инвестиција во паркот и плоштадот или се е државно?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.111 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.