build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 24-Mar-2017 at 19:22
Зградава ветуваЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 14-Apr-2017 at 19:37
На Јадранска магистрала (познат како и Качанички пат)

За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 14-Apr-2017 at 20:17
Originally posted by Џоле

Зградава ветува

ima uste nekolku interesni detali koi se predvideni na objektov, ako sve ispadne kako sto e zamisleno ke bide odlicna
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 02-May-2017 at 18:36


Задниот дел:За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 28-May-2017 at 22:03
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 08-Jul-2017 at 16:28


Речиси завршена, се работи на деталите.

За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 10-Jul-2017 at 09:28
sega za sega epten mi prai merak, ke gi vidime krajnite detali
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 10-Jul-2017 at 11:08
Зградава е одлична, само во живо остава впечаток за премасивна за тој дел. Добро ќе легнеше на некое друго место, а овде - колку и да звучи тоа чудно - фино ќе се вклопеше некоја неокласична зграда (ама изворно неокласична, не турбо-фолк архитектурата на СК 2014).
За сè има вторпат
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 10-Jul-2017 at 11:24
Градиме згради со јонски столбови, а тие кои веќе ги имаат ги рушиме. Маскираме модерни згради со неокласични фасади, а на местото на oргиналните неокласични, рушиме и градиме квази-глупа модерна ретардирана архитектура.

Ах оваа моја чудесна земја.

Edited by HugoGoulding - 10-Jul-2017 at 11:25
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1816
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 10-Jul-2017 at 11:26
Супер изгледа Нека има што повеќе вакви низ градов.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 10-Jul-2017 at 11:41
Конечно нешто нормално да се изгради и кај нас.   
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Online
Posts: 594
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 10-Jul-2017 at 12:38
Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1816
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 10-Jul-2017 at 12:45
Како и да е, изгледа многу подобро од стиропорните торти и транзиционите каќенца на кои сме навикнати.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 15-Jul-2017 at 12:47
Originally posted by <Fresno>

Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
Со оглед на тоа што освен Хипериум и новата зграда на ПроКредит во Карпош се нема изградено еден нормален деловен објект, би рекол дека е и повеќе од добро.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 20-Jul-2017 at 11:47
eden od podobrite objekti sto gi imam videno kaj nas
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7133
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 20-Jul-2017 at 22:58
Originally posted by <Fresno>

Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
се согласувам за рамките, ама реално се губат во неправилната форма на објектот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 02-Sep-2017 at 20:00


извор: GMS Proekt (фејсбук)
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1911
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 03-Sep-2017 at 12:51
mi se dopaga kontrastot vo odnos na stil, boja i materijali i kako se vklopuvaat edna so drga
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12749
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 14-Sep-2017 at 11:47
На таблата пред зградава пишува дека станува збор за деловно-административен објект. Се наоѓа веднаш до Ми-Да Моторс во Карпош.

Ова е кај Реплек Хубо маркет (нели тука се најавуваше кружен тек?)Спроти ХубоЗа сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #240 Posted: 01-Oct-2017 at 21:20
Ајде печуркиве кај арка хотелот
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.