build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 21-Feb-2021 at 18:20
Originally posted by Џоле

Originally posted by stef4o

Bibaj Group,во план да се гради незнам точна локацијаhttps://www.facebook.com/Komerlin-Bau


Кај раскрсницата Момин Поток...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 25-Mar-2021 at 17:04
Originally posted by stef4o

Кај Мавровка(од твитер)

od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 25-Mar-2021 at 17:41
Се продаваат комерцијален објект заедно со деловен простор на автопатот Тетово-Гостивар, наспроти бензиската пумпа ГУЛФ.

https://miloshevski.mk/nedviznosti/deloven-prostor-i-komercijalen-objek/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 05-Apr-2021 at 07:12
Планирано за во Визбегово

https://www.facebook.com/Gonilinuks
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 05-Apr-2021 at 07:18
И овие се во најава само незнам каде точно локациски

МармарисЛедиком

https://www.facebook.com/Koral-Group

Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 11-Apr-2021 at 14:33
Објектот кај раскрсницата во Момин Поток, сликано денес:

Back to Top
champion View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 11-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote champion Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 11-Apr-2021 at 19:44
Прв пост од мене, ако утнав нишка простете .
Би сакал да развијам дискусија околу инвестиција во деловен објект(помал од типот на дуќан) или парцијална инвестиција(удел) во голем деловен комплекс. Ретко од големите деловни објекти се наменети за парцијално вложување, а имам впечаток дека со кризава дуќаните некако се најмалку барани објекти за инвестирање...
Има ли иднина во пазарот со деловни објекти?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 10-May-2021 at 07:46


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 20-May-2021 at 06:56
Start of works of Dracevo business facilityhttps://www.facebook.com/BLEROFIx/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 07-Sep-2021 at 07:04
Некој нов проект на Helena Mojsic Architects,веројатно некаде поред кеј барем така ми делува последниот рендерhttps://www.facebook.com/100008353410736/videos/813564589310353
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 01-Oct-2021 at 14:37
100-ГОДИШНАТА ПИВАРА СКОПЈЕ ОТВОРИ НОВИ ДЕЛОВНИ ПРОСТОРИИ ЗА МЛАДИТЕ И НАЈАВИ ИНВЕСТИЦИИ ЗА СЛЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ

Генералниот директор на Пивара Скопје Горан Сладиќ на отворањето на новите деловни простории во компанијата, во рамки на неодамнешната инвестиција од 13 милиони евра, рече дека тоа е воедно и најава за големите планови и вложувања во Пивара, за наредните 100 години.

„Следната година ние ќе славиме 100 години од оснoвањето на Пивара Скопје, а по две години, 100-годишнина на нејзиниот најславен бренд ‘Скопско’. Ќе ги удвоиме инвестициите. Пред две години почнавме со инвестиција од 13 милиони евра, која е влог во нова технологија на производството, а ќе вложуваме и во заштитата на животната средина и во управување со отпадот“, рече Сладиќ.

Новите модерни простории се пропратени со доброорганизирани програми за млади луѓе, да развијат креативност и иновации кај себе, што е и влог на Пивара во обезбедување идни квалитетни кадри што би си ги вработила кај себе. Преку програмите за млади, тие во новиот деловен простор ќе може да научат и како да отворат свој бизнис.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/100-godishnata-pivara-skopje-otvori-novi-delovni-prostorii-za-mladite-i-najavi-investitsii-za-slednite-100-godini/

некоја фотка плус

Обраќање на премиерот Заев по повод новиот инвестициски циклус на Пивара Скопје [01.10.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Обраќање на премиерот Заев по повод новиот инвестициски циклус на Пивара Скопје [01.10.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Обраќање на премиерот Заев по повод новиот инвестициски циклус на Пивара Скопје [01.10.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Обраќање на премиерот Заев по повод новиот инвестициски циклус на Пивара Скопје [01.10.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Обраќање на премиерот Заев по повод новиот инвестициски циклус на Пивара Скопје [01.10.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr

Обраќање на премиерот Заев по повод новиот инвестициски циклус на Пивара Скопје [01.10.2021"> by Влада на Република Северна Македонија, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
zorant View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 26-Aug-2019
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote zorant Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 05-Oct-2021 at 13:59
^ Интересно вака со маса за пинг-понг во простор отворен кон долниот спрат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 717
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #313 Posted: 05-Oct-2021 at 15:50
Хахаха, никаква логика...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #314 Posted: 05-Oct-2021 at 17:41
Визбегово

https://www.facebook.com/ditecconstruction
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #315 Posted: 08-Oct-2021 at 17:29
Project for building for company KABI in Skopje

https://www.instagram.com/stories/hmaarchitects

Edited by stef4o - 08-Oct-2021 at 17:31
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #316 Posted: 11-Oct-2021 at 15:01
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12649
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #317 Posted: 21-Oct-2021 at 08:56
од твитер,близу Хубо веќе дел од приземјето има вселени локали меѓу кои Евроинс Осигурување и продавница за камини...

Hiti Kaminahttps://www.facebook.com/Hiti-Kamina-Macedonia-110257198060773
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.