build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 25-Feb-2024 at 19:33
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 15-Mar-2024 at 12:15
Деловна зграда и магацин Еликсир, Скопје

проектирано од KL Studio

2023 г.

https://marh.mk/eliksir-kl-studio/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 19-Apr-2024 at 18:47
Новопланиран деловен објект во Центар, во близина на East Gate Mall.https://propertyone.mk/deloven-prostor/deloven-objekt-4400m2-vo-centar-ID10974O
Carpe diem
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 122
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 06-May-2024 at 12:06
После долги 5 години реновирање/правење, за 2 недели ке се отвори култниот Кавадаречки Ресторан Бриони, кој се наоѓа во најпрекрасниот парк во Македонија.

https://www.youtube.com/watch?v=fpvHke103Os&ab_channel=SuperblockStudio

https://www.youtube.com/watch?v=vO8Vz9977Io&ab_channel=sovetnaOpstinaKavadarciSovet
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 14-May-2024 at 19:04
Нов деловен објект во Визбегово во фаза на изградба.

https://propertyone.mk/deloven-prostor/deloven-objekt-3860m2-vo-vizbegovo-ID10692O
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 14-May-2024 at 19:09
Се продава ново планиран административно - деловен објект во Карпош.

Инвеститорите го градат објектот и го продаваат во состојба каде фасадата е комплетно завршена, поставени се системи за греење и ладење, а внатрешноста во состојба на карабина. Се работи за објект со следните параметри:

бруто површина 1847м2
висина на венец 17.50м
П + 4
парцела 801м2
габарит 369м2
Фасадата на објектот во поголемиот дел е стаклена, заради доловување на административен естетски изглед, но и искористување на дневната светлина максимално, бидејќи станува збор за деловни простории. На делот каде се наоѓаат армирано – бетонските плочи и други конструктивни елементи и на одредени делови на приземјето, каде не се поставува стаклена фасада, се предвидува поставување на специјални панели со термоизолација “Trespa”.

https://propertyone.mk/deloven-prostor/deloven-objekt-1800m2-vo-karposh-ID10865O
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 23-Jun-2024 at 18:02
Originally posted by stef4o

од фб,нов деловен објект на Прима Лифтod fbCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 29-Jun-2024 at 19:30
ЛОКАЦИЈА-Злокуќани

Објектот се протега на градежна парцела од 361м2.
Зградата е на 4 ката од кои секој кат има по 238м2.
Зградата поседува осум сопствени паркинг места.
Планирано завршување на објектот кон крајот на 2026 годинаhttps://propertyone.mk/deloven-prostor/ekskluzivna-biznis-zgrada-ID11529O
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 02-Jul-2024 at 18:14
Originally posted by stef4o

проектант: ГП-АРХИТЕКТИ - ДЕЛЧЕВО
тип на објект: ДЕЛОВЕН
локација: ДЕЛЧЕВО, Р.МАКЕДОНИЈА
површина: 1800 m2RIVER CENTER PALACE

https://www.facebook.com/gpaarchitecture
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.128 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.