build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Marriott Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 25262728>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #521 Posted: 29-Jun-2016 at 09:38
Jas ne gledam deka ke ima nekakvo ogranicuvanje na gosti vo restoranot kako sto zborevte pred nekoe vreme.


Отворен е Дистрикт, нов ресторан во центарот на Скопје

Без разлика дали планирате деловен ручек, романтична вечера или само пијалак со пријателите после напорниот ден, во планот за посета нека ви биде ресторанот Дистрикт. Овој новоотворен ресторан се наоѓа во центарот на Скопје, на самиот плоштад, во склоп на хотелот Мериот
Уникатно дизајниран, уреден во модерен стил и доза на традиција, ресторанот нуди атмосфера за сите оние гости што сакаат да се чувствуваат пријатно и опуштено во кој било период од денот. Посебно задоволство за посетителите е отворената кујна на ресторанот околу која се сместени масите, а тоа создава амбиент на блискост, отвореност и лесна комуникација помеѓу професионалниот готвачки тим во кујната и присутните гости. Во целиот тој отворен простор, главниот шеф преку мешавината на рецептите од Источна Европа и медитеранските влијанија, многу брзо ги буди сетилата на мирис и вкус, отворајќи го апетитот и поттикнувајќи ја желбата кај гостите да вкусат нешто ново, уникатно и вкусно од менито на Дистрикт.
Уникатно дизајниран, уреден во модерен стил и доза на традиција, ресторанот нуди атмосфера за сите оние гости што сакаат да се чувствуваат пријатно и опуштено во кој било период од денот. Посебно задоволство за посетителите е отворената кујна на ресторанот околу која се сместени масите, а тоа создава амбиент на блискост, отвореност и лесна комуникација помеѓу професионалниот готвачки тим во кујната и присутните гости. Во целиот тој отворен простор, главниот шеф преку мешавината на рецептите од Источна Европа и медитеранските влијанија, многу брзо ги буди сетилата на мирис и вкус, отворајќи го апетитот и поттикнувајќи ја желбата кај гостите да вкусат нешто ново, уникатно и вкусно од менито на Дистрикт.
Единствен ресторан во градот што нуди мени за салати од каде гостите може со сопствен избор на состојките, самите да го изберат саканиот вкус, а умешноста на готвачите е дополнета од уникатната Хоспер (Josper) скара, што секој оброк го прави посебен. Барот во ресторанот Дистрикт пак нуди мени со уникатни и несекојдневни коктели.
Ресторанот Дистрикт е отворен седум дена во неделата, од 06:30 часот наутро, па се до полноќ, правејќи го достапен за сите граѓани и туристи што се наоѓаат во главниот град.

За резервации и за повеќе информации околу менито во Дистрикт може да се јавете на 02 510 2535.
Izvor: http://www.makmoda.com/otvoren-e-distrikt-nov-restoran-vo-centarot-na-skopje/Edited by kultuzin - 29-Jun-2016 at 09:42
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #522 Posted: 11-Jul-2016 at 15:40
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1941
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #523 Posted: 12-Jul-2016 at 08:21
steta ulicava sto ne e pesacka, edna od najubavite ulici vo skopje e
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #524 Posted: 03-Oct-2016 at 14:31
ГЛАМУРОТ ПРЕД МЕРИОТ

http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/glamurot-pred-meriot
За сè има вторпат
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #525 Posted: 19-Oct-2016 at 18:51
Нешто позитивно се случува овде. Веројатно како реакција на срамот на off.net.mk од пред две недели.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
SaraH View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote SaraH Quote  Post ReplyReply #526 Posted: 04-Dec-2016 at 13:12
Преубаво. Конечно Скопје заличе на европска метропола.
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #527 Posted: 07-Dec-2016 at 13:15
На која поточно „заличе“? Еве од десетина европски метрополи кои сум посетил, мене баш на никоја не ме потсеќа... баш спротивно

Edited by Danndy - 07-Dec-2016 at 13:16
Traveling.
Back to Top
skoz13 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 41
  Quote skoz13 Quote  Post ReplyReply #528 Posted: 07-Dec-2016 at 13:27
Мене ми личи на Севиља
Back to Top
SkopjeZaVardar View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 13-Dec-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote SkopjeZaVardar Quote  Post ReplyReply #529 Posted: 07-Dec-2016 at 18:24
Мене на Пјонгјанг.
Back to Top
Skopje 1982 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Skopje 1982 Quote  Post ReplyReply #530 Posted: 07-Dec-2016 at 19:20
Не личи на ништо. Не постои главен град во Европа кој е во ваков хаос и ѓубре.
Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #531 Posted: 07-Dec-2016 at 20:11
Злобен народ цц..
Back to Top
Doni View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote Doni Quote  Post ReplyReply #532 Posted: 08-Dec-2016 at 13:49
Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија

Edited by Doni - 08-Dec-2016 at 13:50
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #533 Posted: 09-Dec-2016 at 02:43
Originally posted by Doni

Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија


„Сосила убаjна не бидует.“
             - Прличев
Back to Top
Doni View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote Doni Quote  Post ReplyReply #534 Posted: 09-Dec-2016 at 11:16
Originally posted by fichot

Originally posted by Doni

Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија


„Сосила убаjна не бидует.“
             - Прличев

Се согласувам,не можеш на прост исполитизиран народ научен на грдо да му вметнеш слика дека може и класа да се има во архитектурата.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #535 Posted: 09-Dec-2016 at 20:18
Originally posted by Doni

Originally posted by fichot

Originally posted by Doni

Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија


„Сосила убаjна не бидует.“
             - Прличев

Се согласувам,не можеш на прост исполитизиран народ научен на грдо да му вметнеш слика дека може и класа да се има во архитектурата.Класа? Аааа мислиш на стиропор класата.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #536 Posted: 08-Feb-2017 at 10:55
Добро изгледа од оваа перспективаизвор: Ина Многуфина (фејсбук)

Edited by Џоле - 08-Feb-2017 at 10:55
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #537 Posted: 20-Feb-2017 at 02:12
Некаква метална конструкција се створи од страната накај МТ чирот. Супер што уш колку толку се ограничува движењето од таа страна.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1941
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #538 Posted: 20-Feb-2017 at 10:47
ovdeka se sozdade cir isto kako i toj kaj telekom so luna parkot sto go postavija na maliot prolaz od kej na plostad. teski idioti se, neverojatno kakva nepismena bagra odlucuva za gradot.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #539 Posted: 01-Mar-2017 at 08:20
Originally posted by fichot

Некаква метална конструкција се створи од страната накај МТ чирот.


Дива лига сме, хаос на сите страни...

КОНСТРУКЦИЈА ЗА ЛЕТНА ТЕРАСА НИКНА ПОМЕЃУ КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА И „МЕРИОТ“Челична конструкција на речиси 200 квадратни метри се издигна деновиве во центарот на градот, помеѓу објектот на Комерцијална банка и хотелот „Мериот“. Работници секојдневно работат на монтирање на конструкцијата, додека минувачите се прашуваат што се гради сега на плоштадот „Македонија“.

„Не е ниту споменик, ниту некој нов објект. Станува збор за урбана опрема која ја поставува хотелот ‘Мериот‘ за летна тераса. Одобрението е издадено од Град Скопје“, не' информираа од градежната инспекција на Општина Центар.

Оттаму не беа во можност да кажат на колкава површина ќе се простира летната тераса. Единствено посочија дека направиле увид на терен и оти притоа констатирале дека „Мериот“ поставува урбана опрема со одобрение од Град Скопје. Инспекторите констатирале дека 27 отсто од земјиштето зафатено од конструкцијата е во државна сопственост, а останатиот дел е приватна сопственост на хотелот.

Од Градот, пак, не кажуваат на кого го издале одобрението за урбаната опрема и за каква намена. Единствено ни ја објаснија процедурата. „Град Скопје издава одобренија за поставување урбана опрема, додека контролата е во надлежност на Општината. Надлежен за ваков вид градба и контрола врз урбаната опрема е Општината и затоа информација треба да се побара од соодветната Општина“, велат од Градот.

Конструкцијата би требало наскоро да биде комплетно монтирана и уредена. Извесно е дека на неа ќе се работи секојдневно во пресрет на стартот на сезоната на летните тераси што почнува на 1 април. толку се ограничува движењето од таа страна. [/QUOTE]

http://www.utrinski.mk/?ItemID=D0575015A1BF1346B370E6B8C85BB79A
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #540 Posted: 01-Mar-2017 at 16:14
Таму и така сонце не фаќа...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 25262728>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.313 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.