build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Marriott Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 262728
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1941
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #541 Posted: 02-Mar-2017 at 10:01
tuka ke bide ko kaj ringishpilot isto, ke ne mozat dvajca da pominat odednas. dno dna.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #542 Posted: 02-Mar-2017 at 10:05
Меѓу новиот споменик и оваа нова тераса предлагам да стават баш уште еден рингишпил. А кај „Тифани“ да постават летечки чинии за да стигнеме до Камени мост.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #543 Posted: 27-Apr-2017 at 09:18
А пешаците кој ги е*е...

УТРЕ СЕ ОТВОРА ТЕРАСАТА НА „ДИСТРИКТ“ - БАР И РЕСТОРАН

Една година по отворањето на хотелот „Мериот“ во Скопје, утре официјално ќе биде отворена терасата на „Дистрикт“ - бар и ресторан. Лоцирана во срцето на градскиот плоштад, распространета на површина од 176 квадратни метри и со капацитет од 100 седечки места, терасата ќе им обезбеди на своите посетители модерна, комфорна и ексклузивна атмосфера за сите нивни приватни или пак професионални потреби. Преку софистицираниот дизајн на ентериерот во жолти, бели и сиви комбинации на бои, надополнет со врвната услуга и уникатното мени од главниот готвач Питер Татар, терасата на „Дистрикт“ гарантира единствено искуство од секоја посета.

„Голема чест ни претставува што сега можеме да кажеме дека омилениот бар и ресторан ’Дистрикт’ конечно ја доби својата целина. Работевме навистина напорно, но и со голема љубов на нашите посетители да им овозможиме ново и уникатно место каде ќе можат истовремено и да уживаат во добрата храна, но и да ги остваруваат своите работни средби“, изјави Јован Мицевски, генерален менаџер на „Дистрикт“.

Отворањето на терасата ќе се случува од 17 до 20 часот во рамките на веќе препознатливиот настан „Friday 50“, кој ресторанот го организира секој петок. Во овој период првите 50 гости кои на барот ќе ја искористат фразата „Friday 50“ добиваат бесплатен коктел, а за одличната забава ќе биде задолжен бендот на Филип Јовановски.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=BF70773967CE644C9CF2C63C490768A6
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #544 Posted: 30-Dec-2018 at 20:57
Поглед од еден од балконите на МериотСе гледа и зградата на Настел во Центарцелата статија на линкот

https://thepointsoflife.boardingarea.com/marriott-skopje-hotel-review/
За сè има вторпат
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 388
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #545 Posted: 31-Dec-2018 at 16:37
Соба со поглед на урбана мафија. Clown
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 262728

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.252 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.