build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Верски
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Верски

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 4>
  Topics Reverse Sort Order / Topic Starter Replies Views Last Post
Forum Topics
Hot Sticky Topic
Верски објекти (општо)
By Supervisor, 30-Jan-2008 at 15:57
Multiple Pages123 5758
1140 579460 By Џоле
12-Feb-2020 at 10:49View Last Post
Hot Topic
Кумановско-осоговска Епархија (Цркви)
By perdiak, 08-Mar-2014 at 03:36
15 6897 By perdiak
18-Apr-2015 at 01:12View Last Post
Hot Topic
Крст-Кула во Брвеница, тетовско
By Raso_mk, 05-Oct-2015 at 14:01
Multiple Pages12
23 6755 By kultuzin
17-Mar-2016 at 22:00View Last Post
Hot Topic
Карпински Воведенски манастир
By perdiak, 09-Aug-2016 at 11:13
2 1647 By perdiak
09-Aug-2016 at 11:19View Last Post
Hot Topic
Православни цркви од регионот и од светот
By anDarko, 25-Mar-2009 at 17:18
Multiple Pages123 89
176 90307 By JovanOdGjorche
04-Feb-2020 at 14:53View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на црквата Свети Ѓорѓи во Мала Речица
By Plugger, 04-Jan-2011 at 03:27
15 7219 By Makedonij
29-May-2014 at 09:18View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на манастирот Св. Јован Бигорски
By lslcrew, 02-Oct-2009 at 20:36
Multiple Pages123 56
108 79127 By macedonia
20-Jan-2020 at 19:39View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на манастирот Трескавец
By xnx, 04-Feb-2013 at 14:54
Multiple Pages123
59 48720 By Џоле
09-Nov-2019 at 12:28View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на Лесновскот манастир
By Makedonij, 11-May-2011 at 20:48
14 5780 By kultuzin
27-Apr-2014 at 12:19View Last Post
Hot Topic
Message Icon Араста Џамија
By axel, 22-Apr-2010 at 14:35
Multiple Pages123
47 19321 By Џоле
18-Jan-2017 at 09:39View Last Post
Hot Topic
Новоизградени џамии
By Makedonij, 20-Mar-2011 at 19:28
Multiple Pages123 1314
269 130763 By macedonia
18-Feb-2020 at 02:42View Last Post
Hot Topic
Message Icon Рождество на Пресвета Богородица - Валандово
By macedonia, 17-May-2015 at 18:26
3 3510 By Makedonij
28-Jan-2017 at 09:41View Last Post
Hot Topic
Message Icon Реставрација на Мустафа-пашина џамија
By pbanks, 14-Oct-2007 at 14:19
Multiple Pages123
46 21469 By tomi_z
31-Jul-2011 at 01:00View Last Post
Hot Topic
Message Icon Реставрација на Исак Челебија Џамијата - Битола
By Makedonij, 22-Jul-2013 at 21:18
0 2331 By Makedonij
22-Jul-2013 at 21:18View Last Post
Hot Topic
Реконструкција на црквата „Свети 15“ во Струмица
By tiberix, 06-Mar-2014 at 15:39
17 5458 By Џоле
04-Apr-2015 at 12:50View Last Post
Hot Topic
Message Icon Сретение Господово - населба Железара
By Makedonij, 23-Nov-2014 at 08:32
Multiple Pages12
33 29251 By stef4o
19-Feb-2020 at 08:19View Last Post
Hot Topic
Message Icon Св. Кирил и Методиј - Велес
By pbanks, 10-Mar-2008 at 22:19
Multiple Pages123 56
104 49104 By fichot
11-Jan-2017 at 00:03View Last Post
Hot Topic
Message Icon Св. Кирил и Методиј - Делчево
By Makedonij, 16-May-2010 at 11:32
Multiple Pages12
27 12441 By Makedonij
07-Aug-2014 at 11:19View Last Post
Hot Topic
Message Icon Св. Константин и Елена - Скопје
By OCB, 04-Aug-2011 at 16:46
Multiple Pages123 1819
374 228003 By stef4o
27-Nov-2019 at 14:00View Last Post
Hot Topic
Св. Константин и Елена - нас. Илинден
By macedonia, 08-Jun-2013 at 16:39
9 5130 By hcitrS
28-Mar-2016 at 13:24View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 4>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.