build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Културно наследство
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Културно наследство
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Културно наследство

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 4>
  Topics / Topic Starter Replies Reverse Sort Order Views Last Post
Forum Topics
Hot Topic
Требениште
By Paraxiae, 02-Oct-2012 at 18:30
0 1608 By Paraxiae
02-Oct-2012 at 18:30View Last Post
Hot Topic
Валандовска тврдина - град Идомене
By Makedonij, 27-Jun-2010 at 18:59
0 1936 By Makedonij
27-Jun-2010 at 18:59View Last Post
Hot Topic
Еуристо/Еуристум на Црна Река
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:22
0 1860 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:22View Last Post
Hot Topic
Св. Петка Велгошти - Охрид
By Makedonij, 11-Mar-2011 at 21:06
0 1915 By Makedonij
11-Mar-2011 at 21:06View Last Post
Hot Topic
Запара (Zappara) на Крива Река - епископски центар
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:35
0 1656 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:35View Last Post
Hot Topic
Гарескус (Garescus) во Орбелија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:32
0 1767 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:32View Last Post
Hot Topic
Бријаниум (Bryanium) на Црна Река (близу Дреново)
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:14
0 1556 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:14View Last Post
Hot Topic
Пресидио (од Табула Појтингериана)
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:05
0 1633 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:05View Last Post
Hot Topic
Псафара (Psaphara) во Параксија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:03
0 1544 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:03View Last Post
Hot Topic
Филипополис (Philippoupolis) во Парорбелија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 13:36
0 1571 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 13:36View Last Post
Hot Topic
Вардарски рид (Гевгелија)
By Tony Martin, 12-Nov-2012 at 21:49
0 1571 By Tony Martin
12-Nov-2012 at 21:49View Last Post
Hot Topic
Св.Пантелејмон - Пантелеј, Кочани
By Makedonij, 03-Apr-2011 at 20:01
0 2111 By Makedonij
03-Apr-2011 at 20:01View Last Post
Hot Topic
Сидерокастрон (Железнец, Демир Хисар)
By Tony Martin, 17-Nov-2012 at 01:29
0 1595 By Tony Martin
17-Nov-2012 at 01:29View Last Post
Hot Topic
Битолска касарна
By OCB, 28-Mar-2011 at 14:23
0 2083 By OCB
28-Mar-2011 at 14:23View Last Post
Hot Topic
Манастир Свети Ѓорѓи на Тиквешко Езеро
By kultuzin, 30-Oct-2013 at 16:10
0 2016 By kultuzin
30-Oct-2013 at 16:10View Last Post
Hot Topic
Потопениот град Тиквеш
By Tony Martin, 22-Nov-2012 at 17:39
1 2277 By Tony Martin
22-Nov-2012 at 19:27View Last Post
Hot Topic
Св. Богородица Пречиста (Кичевски манастир)
By gjoko, 13-Aug-2011 at 18:57
1 2895 By Cloverstack
15-Aug-2011 at 16:01View Last Post
Hot Topic
Кнежински Манастир - Кичево
By Makedonij, 12-Sep-2009 at 09:39
1 2896 By Makedonij
12-Sep-2009 at 09:43View Last Post
Hot Topic
Виничко кале
By Џоле, 08-Aug-2014 at 12:55
1 2271 By kultuzin
08-Aug-2014 at 14:26View Last Post
Hot Topic
Градиште - Демир Хисар (Уништено)
By Tony Martin, 17-Nov-2012 at 01:06
1 2275 By Tony Martin
17-Nov-2012 at 01:09View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 4>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.