build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Културно наследство
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Културно наследство
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Културно наследство

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 4>
  Topics / Topic Starter Replies Views Reverse Sort Order Last Post
Forum Topics
Hot Topic
Псафара (Psaphara) во Параксија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:03
0 1581 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:03View Last Post
Hot Topic
Бријаниум (Bryanium) на Црна Река (близу Дреново)
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:14
0 1590 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:14View Last Post
Hot Topic
Вардарски рид (Гевгелија)
By Tony Martin, 12-Nov-2012 at 21:49
0 1600 By Tony Martin
12-Nov-2012 at 21:49View Last Post
Hot Topic
Филипополис (Philippoupolis) во Парорбелија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 13:36
0 1607 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 13:36View Last Post
Hot Topic
Сидерокастрон (Железнец, Демир Хисар)
By Tony Martin, 17-Nov-2012 at 01:29
0 1634 By Tony Martin
17-Nov-2012 at 01:29View Last Post
Hot Topic
Требениште
By Paraxiae, 02-Oct-2012 at 18:30
0 1638 By Paraxiae
02-Oct-2012 at 18:30View Last Post
Hot Topic
Пресидио (од Табула Појтингериана)
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:05
0 1673 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:05View Last Post
Hot Topic
Запара (Zappara) на Крива Река - епископски центар
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:35
0 1686 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:35View Last Post
Hot Topic
Гарескус (Garescus) во Орбелија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:32
0 1806 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:32View Last Post
Hot Topic
Еуристо/Еуристум на Црна Река
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:22
0 1896 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:22View Last Post
Hot Topic
Град Чебрен (Ќе биде ли потопен?)
By Tony Martin, 22-Nov-2012 at 17:45
2 1939 By Tony Martin
22-Nov-2012 at 19:07View Last Post
Hot Topic
Св. Петка Велгошти - Охрид
By Makedonij, 11-Mar-2011 at 21:06
0 1954 By Makedonij
11-Mar-2011 at 21:06View Last Post
Hot Topic
Персеида/Деориопус на Црна Река
By Paraxiae, 14-Jan-2012 at 23:52
1 1962 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:18View Last Post
Hot Topic
Валандовска тврдина - град Идомене
By Makedonij, 27-Jun-2010 at 18:59
0 1975 By Makedonij
27-Jun-2010 at 18:59View Last Post
Hot Topic
Манастир Свети Ѓорѓи на Тиквешко Езеро
By kultuzin, 30-Oct-2013 at 16:10
0 2043 By kultuzin
30-Oct-2013 at 16:10View Last Post
Hot Topic
Битолска касарна
By OCB, 28-Mar-2011 at 14:23
0 2124 By OCB
28-Mar-2011 at 14:23View Last Post
Hot Topic
Св.Пантелејмон - Пантелеј, Кочани
By Makedonij, 03-Apr-2011 at 20:01
0 2158 By Makedonij
03-Apr-2011 at 20:01View Last Post
Hot Topic
Штипска Тврдина - Стипеон (Исар)
By Makedonij, 29-Jan-2011 at 08:49
5 2201 By Makedonij
26-Feb-2011 at 19:03View Last Post
Hot Topic
Тауресиум
By Џоле, 08-Aug-2014 at 13:38
2 2205 By Џоле
08-Aug-2014 at 13:40View Last Post
Hot Topic
Алкомена (близу Бучин)
By Tony Martin, 12-Nov-2012 at 18:49
1 2260 By Tony Martin
17-Nov-2012 at 01:13View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 4>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.