build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Скопје Дизајн
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје Дизајн

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3611
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #21 Posted: Today at 13:13
Originally posted by Max

веројатно бидејќи Ракомет само кај Радулович во Средно играв


туј во цитатов имам лапсус, треба да стои Радич!, некако ракометниве лого-а ми се очобол нели освен кога титула носат [1] или пак ако некогаш дрес по Маскота китат [2] но онака само ко Чоече издвоено ко на значката в минатио пост е' тоа естетски ет полн погодок ... реално потребата од бои и ленти ет нормална спортска појава по лого-а, но истите не' секогаш мора да се центрирани, ниту пак во боја, а пожелно би било да ротираат од деценија во деценија пр. заради ориентација натак во историја, доколку воопшто И од историја ќе остане преднас ако пр. Астероид здраво ни влезе во гол!

од постарите клубои чинам ЈУГ од Мичурин треба да се спомне, но не се најдвит некое олдскул лого освен некаков жиг [3][3][3][3] но и Пролет [4] кои два соседни Клуба заштанцале доста наши врвни играчи пр. како Борко [5] кусур на егејците ни бутнаа груевци леендарното игралиште со ветуње дека ќе кренат ново и поубаво, но некако ми се чини ко да чека некој згради таму да си крени!?, нејсе, ова амблемов на РК Пролет ко да ет од '90-ти со ова градиентот, а кајнас уште понетипичен штимунг има РК Ѓорче Петров ... фали уште ленсфлер во топка да им клале ...




Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.176 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.