build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Зеленило

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 39>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 19-Mar-2014 at 08:28
Ајде малку и позитивни фотографии...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 19-Mar-2014 at 08:28
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 27-Mar-2014 at 12:16

http://www.skopjeinfo.mk/gradot/978066229/cvetna-simbolika-pred-sobranieto-na-rm  Edited by kultuzin - 27-Mar-2014 at 12:17
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 27-Mar-2014 at 14:59

mia.mk

Edited by Џоле - 27-Mar-2014 at 15:03
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 27-Mar-2014 at 19:17
конечно нешто различно од конвенционалното
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 27-Mar-2014 at 20:58
само грбов требало да го свртат да гледа кон минувачите
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 28-Mar-2014 at 07:34
Интересно , само да се одржуваат вака.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 28-Mar-2014 at 20:22
една замерка имам само, што не пресметале добро каде има бандери Big%20smile
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 04-Apr-2014 at 21:50
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 05-Apr-2014 at 16:20
Капиштец
Edited by Џоле - 05-Apr-2014 at 19:23
За сè има вторпат
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 05-Apr-2014 at 18:29
Дали некој знае каде може да се набави ваква трева во бусени/ролна и која и е цената?

Edited by UrbanFreak - 05-Apr-2014 at 18:29
אל תסתכל בקנקן, אלא במה שבתוכו
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 06-Apr-2014 at 20:09
Денес бев да го видам паркчево у Капиштец и рака на срце (иако сум од Аеродром ) морам да признаам дека изгледа перфектно. Не знам зошто на Коневски не му текна ваква идеја па парковине у Аеородром да ги позеленеше со бусениве, иако и сеа не е касно, само ќе се потрошат дупли пари. Со вакви бусени трева треба да се освежи целата линија околку булеварот Јане/Кузман/Бато.
23ka.wordpress.com
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12527
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #333 Posted: 06-Apr-2014 at 21:47
Во Капиштец. На една од сликите може да се забележат и новите канти за отпадоци. Денес видов такви пред полициската станица Беко. Фотографиите се преземени од a1on.mk.

Edited by Џоле - 06-Apr-2014 at 21:50
За сè има вторпат
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #334 Posted: 07-Apr-2014 at 09:30
Originally posted by UrbanFreak

Дали некој знае каде може да се набави ваква трева во бусени/ролна и која и е цената?


Neznam od kade e nabavena ama a cena bilo 15 evra kvadrat e sega ova ti e maalski muabet ne se znae kolku e tocno
Back to Top
mackomk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 116
  Quote mackomk Quote  Post ReplyReply #335 Posted: 07-Apr-2014 at 12:36
Лупање пари безвезе, ама нели ако се садеше трева ќе никнеше тек после избори...
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1905
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #336 Posted: 07-Apr-2014 at 12:51
ako ova e lupanje pari ne znam sto da kazam za gusarskine brodovi, valnine vrbi i skulpturcinja po 10 na metar kvadraten
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1923
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #337 Posted: 07-Apr-2014 at 13:46
До некаде е лупање пари безвезе бидејќи во целиот тој дел се донесе нова земја и беше рамнета и чистена за да може да се насади трева нормално ,но сепак изгледа преубаво и браво за општина Центар.
Back to Top
Lerin View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Lerin Quote  Post ReplyReply #338 Posted: 07-Apr-2014 at 14:52
Абе преубаво,што да ти кажам,ок е онака ништо посебно ефтино мачкање очи.

Долу трева,над тревата зграда ко од Чернобил,комбинација од соништата

Edited by Lerin - 07-Apr-2014 at 14:52
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1616
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #339 Posted: 07-Apr-2014 at 16:13
Originally posted by Lerin

Абе преубаво,што да ти кажам,ок е онака ништо посебно ефтино мачкање очи.

Долу трева,над тревата зграда ко од Чернобил,комбинација од соништата
Kakva e taa zgrada kako od Cernobil? Daj postiraj nekoja slika, bas sakam da doznaam!
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #340 Posted: 07-Apr-2014 at 16:30
све што е направено ќе остани,и треба да се поздрави,нормално ако не е платено со `суво злато`
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 39>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.