build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Пешачки зони и паркови
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Пешачки зони и паркови

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Sticky Topic
Пешачки зони и помали плоштади (општо)
By pbanks, 17-Dec-2007 at 11:18
Multiple Pages123 5051
1000 485444 By ehrlich
15-Oct-2020 at 15:11View Last Post
Hot Sticky Topic
Паркови (општо)
By Џоле, 10-Aug-2013 at 12:45
Multiple Pages123 1819
377 198234 By user8642
07-Oct-2020 at 22:29View Last Post
Hot Topic
Градски парк Скопје
By dejan, 29-Jan-2008 at 12:58
Multiple Pages123 1617
325 175717 By stef4o
18-Oct-2020 at 16:08View Last Post
Hot Topic
Зеленило
By Cloverstack, 19-Feb-2008 at 04:35
Multiple Pages123 3940
799 431419 By stef4o
13-Oct-2020 at 11:53View Last Post
Hot Topic
Message Icon Луна Парк - Скопје
By lslcrew, 18-Oct-2008 at 02:26
Multiple Pages123 89
175 133992 By stef4o
13-Oct-2020 at 08:59View Last Post
Hot Topic
Скверови(редизајн на површини)-Скопје
By stef4o, 09-Jun-2020 at 13:26
17 3455 By stef4o
17-Sep-2020 at 12:18View Last Post
Hot Topic
Од регионот и од светот
By pavche, 11-Sep-2011 at 21:21
Multiple Pages12
22 17784 By FT
06-Sep-2020 at 01:32View Last Post
Hot Topic
Message Icon Плоштад Филип Втори (Карпошово востание)
By pbanks, 12-Jan-2009 at 00:36
Multiple Pages123 3940
796 421411 By stef4o
12-Aug-2020 at 10:22View Last Post
Hot Topic
Message Icon Рајска градина Аеродром
By kultuzin, 28-May-2014 at 18:24
Multiple Pages12
30 24405 By stef4o
29-Jun-2020 at 16:28View Last Post
Hot Topic
Претседателски парк на цивилизациите
By Граѓанин, 20-Jul-2011 at 11:47
6 9290 By Zelenikovo
25-Jun-2020 at 02:34View Last Post
Hot Topic
Message Icon Парк Ибни Пајко
By Zelenikovo, 17-Nov-2017 at 08:58
Multiple Pages12
27 20793 By skopskodete
03-May-2020 at 14:20View Last Post
Hot Topic
Message Icon Парк на езерата - Аеродром
By axel, 27-Jul-2011 at 11:50
Multiple Pages1234
78 44929 By Zelenikovo
01-Apr-2020 at 16:05View Last Post
Hot Topic
Message Icon Пешачка улица Тоше Проески
By Cloverstack, 15-Aug-2008 at 21:02
Multiple Pages123 45
97 70105 By Zelenikovo
29-Aug-2018 at 18:48View Last Post
Hot Topic
Message Icon Плоштад Скендербег
By SkyBoy, 19-Jun-2010 at 03:25
Multiple Pages123 3738
750 305629 By skopskodete
24-Feb-2018 at 13:31View Last Post
Hot Topic
Парк Гиновци
By Џоле, 11-Jun-2015 at 09:59
6 10456 By Zelenikovo
04-Nov-2017 at 00:32View Last Post
Hot Topic
Message Icon Градско шеталиште Битола
By pbanks, 16-Mar-2008 at 14:50
10 11271 By Zelenikovo
27-Oct-2017 at 14:24View Last Post
Hot Topic
Плоштад Магнолија - Битола
By +Protagorist, 12-May-2016 at 11:33
3 9569 By Zelenikovo
25-Oct-2017 at 08:48View Last Post
Hot Topic
Message Icon Реонски парк - Ѓорче Петров
By Vladimir P, 29-Mar-2009 at 22:35
9 12358 By BOJAN
04-Oct-2017 at 11:23View Last Post
Hot Topic
Враќање на коцката на Плоштад Македонија
By ovaj_stariov, 11-Dec-2009 at 13:29
Multiple Pages123 1920
390 176316 By Џоле
22-Jul-2017 at 13:32View Last Post
Hot Topic
Message Icon Плоштад Мајка Тереза
By makonix, 14-Oct-2013 at 02:07
Multiple Pages1234
67 47163 By iGi_PoP
30-May-2017 at 14:48View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.