build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Кичево - Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 394041
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #801 Posted: 22-May-2022 at 17:38
Originally posted by user8642

Originally posted by FT

Јас сепак мислам дека некој ги "кочи" сите ниско развиени земји. Ваљда не може народот и владите да се толку глупи?
Одговорот на прашањето од првата реченица, ти се наоѓа во втората реченица. Да, народот и владите се толку глупи!    И тоа е во немоќ само префрлање на фокус према некаков фактор "од надвор" дека е крив за својата глупоќа. Фактор кој истура милиони пари за ова парче земја да се нормализира! И добива на крајот неблагорадни изјави дека "не кочел" и добива зашеметеност од локалниве домородци со деструктивни проруски фашистички причи.


Такви па како тебе што мислат дека Ју Ес оф Еј ни го мислат најдоброто се уште поглупи....
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5365
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #802 Posted: 22-May-2022 at 18:19
Е Русија и Кина поголемо арно ни мислат... Или па Србија
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2135
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #803 Posted: 22-May-2022 at 19:55
Originally posted by FT

Originally posted by user8642

Originally posted by FT

Јас сепак мислам дека некој ги "кочи" сите ниско развиени земји. Ваљда не може народот и владите да се толку глупи?
Одговорот на прашањето од првата реченица, ти се наоѓа во втората реченица. Да, народот и владите се толку глупи!    И тоа е во немоќ само префрлање на фокус према некаков фактор "од надвор" дека е крив за својата глупоќа. Фактор кој истура милиони пари за ова парче земја да се нормализира! И добива на крајот неблагорадни изјави дека "не кочел" и добива зашеметеност од локалниве домородци со деструктивни проруски фашистички причи.


Такви па како тебе што мислат дека Ју Ес оф Еј ни го мислат најдоброто се уште поглупи....
"Na covek so sila mozes da mu zemes, no ne i da mu dades."
Momce izgubeno, ne deka nesto posebno ne' sakaat, no da ne bese USA 1991g. ovaa parce zemja nemase da stane nezavisna drzava!
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1794
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #804 Posted: 22-May-2022 at 20:46
Originally posted by Denko

Originally posted by FT

Originally posted by user8642

Originally posted by FT

Јас сепак мислам дека некој ги "кочи" сите ниско развиени земји. Ваљда не може народот и владите да се толку глупи?
Одговорот на прашањето од првата реченица, ти се наоѓа во втората реченица. Да, народот и владите се толку глупи!    И тоа е во немоќ само префрлање на фокус према некаков фактор "од надвор" дека е крив за својата глупоќа. Фактор кој истура милиони пари за ова парче земја да се нормализира! И добива на крајот неблагорадни изјави дека "не кочел" и добива зашеметеност од локалниве домородци со деструктивни проруски фашистички причи.


Такви па како тебе што мислат дека Ју Ес оф Еј ни го мислат најдоброто се уште поглупи....
"Na covek so sila mozes da mu zemes, no ne i da mu dades."
Momce izgubeno, ne deka nesto posebno ne' sakaat, no da ne bese USA 1991g. ovaa parce zemja nemase da stane nezavisna drzava!
   
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #805 Posted: 23-May-2022 at 01:51
Originally posted by Denko

Originally posted by FT

Originally posted by user8642

Originally posted by FT

Јас сепак мислам дека некој ги "кочи" сите ниско развиени земји. Ваљда не може народот и владите да се толку глупи?
Одговорот на прашањето од првата реченица, ти се наоѓа во втората реченица. Да, народот и владите се толку глупи!    И тоа е во немоќ само префрлање на фокус према некаков фактор "од надвор" дека е крив за својата глупоќа. Фактор кој истура милиони пари за ова парче земја да се нормализира! И добива на крајот неблагорадни изјави дека "не кочел" и добива зашеметеност од локалниве домородци со деструктивни проруски фашистички причи.


Такви па како тебе што мислат дека Ју Ес оф Еј ни го мислат најдоброто се уште поглупи....
"Na covek so sila mozes da mu zemes, no ne i da mu dades."
Momce izgubeno, ne deka nesto posebno ne' sakaat, no da ne bese USA 1991g. ovaa parce zemja nemase da stane nezavisna drzava!
Најјако ми е кога луѓе завземаат глупи ставови, а ја немаат согледано пошироката слика во светот...
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 276
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #806 Posted: 23-May-2022 at 09:17
Хахахах така е.. не е ова темата ама убаво е кажано погоре, не дека нешто многу не сакаат, не дека се китка за мирисање, ама од 1991 па до сега гарант на постоењето на оваа држава се тие преку барата и така  ќе биде и следниот период... кој тоа не го гледа е слеп. Секако дека тоа си е базирано пред се на нивните интереси, меѓутоа за разлика од некои европски држави кои час имале ваков час онаков став, нивниот за оваа земја е горе-доле тој...
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 397
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #807 Posted: 23-May-2022 at 12:39
Точно е тоа дека САД се гарант за постоењето на Република Северна мк. Yes
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 394041

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.