build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Коритото и кејот на Вардар низ Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Коритото и кејот на Вардар низ Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 26-Sep-2021 at 20:38
Originally posted by Ipkisija Meskosa

Што ќе се дешава во трлово заградено? Ќе почнуваат со мостот?
Да тоа се бетонските тараби на Гранит,се оформува градилиштето за новиот мост.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1559
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 28-Sep-2021 at 19:55
Пред саат време се запалил влезот на галијата која ионака се демонтира деновиве. Противпожарните камиони пристапиле преку новореновираниот кеј. Ај баш да видиме колку е направен издржлив, или бил испланиран само за до избори. Пошто кога тогаш, еве вака за недајбоже, ќе мора да влезе камион.Edited by user8642 - 28-Sep-2021 at 19:56
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 30-Sep-2021 at 17:20
Снимки од дрон, кејот на Вардар ова врнежливо утроhttps://www.slobodenpecat.mk/snimki-od-dron-kejot-na-vardar-ova-vrnezhlivo-utro/
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1559
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 15-Oct-2021 at 17:20
Булдожер се симнувал по скалите на кеј и ги оштетил! Ова е некаде во делот околу МТВ колку што можам да се ориентирам. Сликите се вртат по твитер денес, незнам од кај им е потеклото.Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2532
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 16-Oct-2021 at 10:59
Мислам ова и порано се има случувано. Сега дали се сликите од тогаш или тазе не знам.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 24-Nov-2021 at 18:00
ФОТО: По матен Вардар шишиња „течат“

Грда е сликата на Вардар која ја гледаат сите оние кои шетаат или се рекреираат по кејот. Пластични шишиња од вода, јогурт, парчиња стиропор и секакви други ѓубриња пловат по матната вода, сведоци за постапките на несовесните граѓани кои не се грижат за животната средина.

Има ли некој во државава што ќе се погрижи за Вардар? Некој што ќе ги исчисти дивите депонии по неговото течение и ќе ги казни сите кои се однесуваат неодговорно?

Глетката на Вардар не е само „грда“ туку оваа состојба е опасна и го загрозува живиот свет што живее во и покрај реката, затоа што по реката меѓу ѓубрињата, сѐ уште пловат и патки.

https://www.slobodenpecat.mk/foto-po-maten-vardar-shishinja-techat/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.