build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеоарт

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 19>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 31-Dec-2014 at 11:33

смешно нова година сеуште неможам да ја прославам еве веќе десетина години ако не и повее, просто престанав да бројам од кога не ми значи броењето секунди битна работа во мојот живот ИАКО Преминот кон подобар сеуште ми е императив меѓу агендите полни празнило

оние кои сеуште се веселат, би им порачал нека ја искористат таа прилика за видеоарт сачекуши и сеир без логика, евентуално видеоарт егзибиции доколку тоа е неопходно за блиските кои неможат да го дочекаат утрото трезни та вака да се спуштат човечки... вакви атерирања најизводливи се со визуелизиран доручек, иако цело е нели кога има се па и ручекот доколку е обоен ќе замине муабетот во терапевтски води...форава не е воопшто нова иако едноставно изводлива, до душа за разговорни думи треба и далеку поголема инвентивност ко што е случај со тоа floating words перформансот [1][2][3] таман биле и фосресцентни [4] фали уште мубетов да беше иридисцентно истурен [5]

него горново видео добро е, само фали уште по некој балкански бисквит во продолжение на пинк флојд, пример со далматински шекер од кrčma kod Đure Seljaka легендата од Полача уствари велат он им бил инспирација за да се запознаат членоите од бендот та мило им било да се распејат и под таа етикета - саде сред пагански град в бившата ни сфрј со оглед дека Книн тогај бил треш престолнина на федерацијата било тоа ко гитарско или хармоникашко масло
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 31-Dec-2014 at 17:51

Originally posted by Max


МЕ ИЗНЕНАДИ колку не се почитува законот за пушење бар малку да имаше народ усул и бар во Државна Болница да не пушеа сред подести и скали, мислам ајде ок на прозор или пред влез, мада и тоа не е нит логично нит дозволиво, но ко за промена би било добар исчекор во спроведување на законот не ме чуди ако некој сними шорт на оваа тема, само колку креативно и како се се' напикани пикавци пред влез во Хирургија бар да имаше живописни пепељари, секоја чест за државна - не се нормални!!!

бар да пушеше народ во боја па да разберев ако ништо друго од лулиња кои преливаат бои, а не вака по сите страни саде само црно-бели муабети кои замараат со своето сивило и плуќи и мозоци


Edited by beTon - 15-Apr-2017 at 22:32
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 01-Jan-2015 at 05:01


no fractal reasoning #20

Edited by beTon - 15-Apr-2017 at 22:37
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 01-Jan-2015 at 05:32
    ah koga bi bombardirale so iljachi od tret vid... mvr duri i kje gi nagraduva za glasnata inventivnost   
Originally posted by LASH

     inaku koga veke sme kaj fraktalnive muabeti kje frlam edna uba digresija ya istite da bidat shto poopiplivi za posetitelite nabavete si programchevo [1] i shtancajte vizuals kolku vi seche i vi treba, a tek potem dumajte dali i kako navistina bi moyelo da postoi fraktalna svest   
               [tube]O5RdMvgk8b0[\tube]
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 05-Jan-2015 at 13:54

seta priroda e fraktalna a pod voda i usporeno prekrasna

galactical exploring mu se videata na kanalot em slobodni [1]

   
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 08-Jan-2015 at 19:21

она што нам ни е успорено уствари е прилично брзо како долe така и горе [1]

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=184942#184942

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 08-Jan-2015 at 19:51

taman rabota narod pak da pochne da chita knigi

integralna-boza moze e reshenie za site navlecheni na sherbet

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 10-Jan-2015 at 12:01

ova gornovo video e povekje atmosfera od skreino mislovno eho

a eve aber i od digestivnot trakt, blisku do Srceto - Sonceto

http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_astrology
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 10-Jan-2015 at 17:17

nescafe ne e za u svemir, zakiseluva organizam [1][2]

http://www.advertolog.com/nescafe/adverts/space-experience-12651955/

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 10-Jan-2015 at 22:33


кога се понашав кафеџиско пушачки у животов, освен киселини имав и тежок здив а сигурно и лесен памет, бидејќи со доволно отров у сончев систем на чоек мислите му се поматуваат лесно, дали, затоа сега зачаурени места не ми се по мерак ни на сон
сепак вреди чоек да се потсети колку и како во град може бесцелно да безделничи на маса, нормално тепајки бескорисно бош муабети во недоглед! дури кога прв пат излезе во оптек манифестов на џармуш се прашав здраво зошто толку години ми ошле во аут живеејки ко заробеник кој доброволно се камшикува со кафе и цигари

инаку една од причините заради која би отворил пак чајџилница но сега блиску до море би била само за да одвикнам што повеќе луѓе од тоа чурук навиките [1][2][3] и да им посочам дека во четири ѕида можат да медитираат и со чај место кафе макар што би им дозволил по некое наргиле доколку ептен станале зависни од ова испушениве муабети [1][2]

   Edited by beTon - 15-Apr-2017 at 22:44
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 12-Jan-2015 at 10:33


уствари од секогаш преферирав капучино бидејки не ми бепе битно дали ќе се отрезнам туку дали ќе се опуштам, да имаш доволно кафе пред себе за да испушиш и доволно тутун успат, во принцип од денешен аспект и економски исплатлива закрпа е капучино, додека порано беше смешно ефтинапојава и алкохолот а не па кафињата, со сто марки пиеше и јадеше цела кафана,ова денес ужас и страва иако пак дрма во одредена форма хедонизам иако претежно минималистички, затоа спортски лајфстајл е у мода

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3031&PID=185121#185121


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 12-Jan-2015 at 11:11

THC kills cancer with smile [1] osobeno vo priroda [2]

ako me udri meteor u glava godinava, prvo neshto shto kje vidi skopje od mene e healing chajdzilnica [3] jasno prvo treba da se oporavam od prethodniot
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 12-Jan-2015 at 15:08

две работи кои од секогаш сум ги почитувал особено, но сеуште и не сум им се наситил доволно па и правилно

~

кај нас нема железнички музеј сеуште, а не па чајни матинеа
уствари имаме потенцијал за организирање ориентални трипои идеално за анимирање публика
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 12-Jan-2015 at 20:33

до душа навидум музеј има но гужвата отсекогаш е околу чајот [1]

~

незнам како е сега, но во девеести во Скопје имаше најголемо балканско движење на треинспотери, чии навики на оштрење парички на шина, еленски скокои, како и гагање вагони со снег

во принцип сред исчурениот летен асфалт, кога човек ја бара смислата на своето постоење, дефинитивно в Скопје нема поздрава појава од слушање леп и сол на крајот од новата железничка, иако и во ориенталните вагони на старата може да закачи некој макробиотски совет повремено, особено ако налета успат и на филолошки знак како пие чај [2]

еден од попознатите скопски треинспотери е Владимир чии спотои пола деценија вртеа тука а сега врват по неговиот колосек [3]

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=457&PN=1
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 13-Jan-2015 at 02:50

just enjoy the show

edino problem e ako kartata e prodadena ili pozajmena od razonoda ko vo mojot sluchaj ta sakal nejkel chovek kje se veseli i zaglaven v srede, nekako nedorecheno no i vo takov sluchaj moze da stigne drugde samo shto preminot kje mora vo prelet da go stori so ogled deka ima i provalija posredi, no ne e nashe da dumame ulavo za se ona od taa strana pr. ko bidistite za reinkarnacijata, iako ne e ni bitno kolku i kako nekoj dobiva vtora treta n-ta shansa, ajde komu kolku mu sechi dodeka cheka na stanicava

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 13-Jan-2015 at 15:00прелетот по правило секогаш е ризичен, а најчесто заради мањак гориво или успана контрола на летање, а неретко сето тоа треба да се изведе и со затворени очи или да се препушти на вешти пријатели на кои вештината сепак не им прешла у вештерство а воедно имаат искрени намери - макар биле само ко алтерего присутни [1]

патем пируетите знаат да бидат и необично благодатни а особено доколку се мелозвучно дополнети и особено за оние кои одлучиле да останат в среде заглавени со се сите свои растоварени куфери и кристални клучеви ем пишман роднини [2] но со чија кусогледост и во магла се атерира лесно колку помалку знаеш толку помалку се плашиш
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 13-Jan-2015 at 20:30

ako i navistina ste odluchile da se vrtite v krug [1] imajte na um deka postojat navistina inspirativni migovi za troshenje na ovoj svet

samo shto nekoi kje ve potopuvaa podlaboko vo okeanot na strasti, drugi kje ve odrzat opushteno poniv, a treti kje ve odlepat od niv, za naskoro potoa chovek i da uznae kolku e dlaboko udole a kolku visoko ugore, sepak povekje od nas izbiraat nikogash i da ne se kachat na brodot a ne pa da zaplovat preferirajki izbetonirana fatamorgana [2]Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 14-Jan-2015 at 19:25

kolku mu fali na gorniov short trаka ko Sailing, a dokolku bi ja lepel jas bi go izdvoil delot koga skitka mornarov za da potenciram deka vo moreto na strastite i okeanot na emociite site postojano plovime [1] no ne zaboravajte shto veli Lestvichnik "ako knez na ovoj svet e padnatiot denica knez na strastite e prejaduvanjeto" [2] no i toa ponekogash e opravdano i neophodno pr. koga chovek saka da gi izgori emociite komotno neka drma bel sheker vo izobilie, bitno i na toa ima kapache nalik ekstra fizichki naporvo forma na sport ili ushte poubavo patuvachki cirkuz ko edrenje, glajding ili biciklizamova hobi chamcive [1] mi se seushte na spisok korisni letni rekviziti, no od jahting oprema nemoze da dojde na red muabetot posleden pat koga se kachiv vo kajche vsushnost kabaetot beshe kako od tendata da napravime jarbol, pa ushte i edno hobi ni se promatka naokolu ko gostin, tek togash skontav deka osven za spasuvachki elek vnatre za drugo nemet mesto, sepak hobijata ne se voopshto za potcenuvanje bidejki moze da ve odnesat spokojno i potaka na otvoreno


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 15-Jan-2015 at 08:58

tek posle dobra voznja legnuva dobro gjumot na ogan poln aromaticni bilki, po moznost od tokmu biljar ko Naum od Prespa no koe fajde i chajot da e ekstra dokolku chajdzilnicata e ukotvena vo grad, zaradi shto ozbilno razmisluvam da otvoram chajdilnica na vrv planina...

mozebi bi si dozvolil pozajmen luksuz na krovot od klinichki kade bev zaglavil mesec dena ko pridruzba a eve brojam sitno ushte nekoj nekoj den, no samo od empatija so pacientite, bidejki narod navistina nema kade da olabavi na 5 min pauza vo sluchajov na hirurgija obichno okupirajki gi vlezovite i podestite choporsko-pushachki, em ako se otvori tersata gore mnogu verojatno istata kje ja okupira i samiot personal !? no za gradska chajdzilnica prvo shto mi treba e generalna chistka na stechajot od firmata, povolen kredit od komshijata, i jasno volja za glavenje vo grad, shto i kako pomisla e iluzija, zato samo na vrv planina tokmu da mu skubne choek na ova stolarskiot komformizam od gradskive kjumezi za opushtanje
Originally posted by beTon


сепак вреди чоек да се потсети колку и како во град може бесцелно да безделничи на маса, нормално тепајки бескорисно бош муабети во недоглед!

инаку една од причините заради која би отворил пак чајџилница но сега блиску до море би била само за да одвикнам што повеќе луѓе од тоа чурук навиките [1][2][3] и да им посочам дека во четири ѕида можат да медитираат и со чај место кафе макар што би им дозволил по некое наргиле доколку ептен станале зависни од ова испушениве муабети

   
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 15-Jan-2015 at 10:11

ova klipov gore vprochem e posveten na pazachite i jasno deka pazachite se slobodni, inaku ne bi imale vreme da pazat a ne pa da animiraat filmovi

tuku sporedbata za chajdzilnica sred beton ili priroda, bi ja parafraziral so Bela na Risto ko ruralna nasproti nejinata prerabotka na Aki i Karolina ko urbana mislam so ova i konechno si ja raschistuvam dilemata deka mi treba vakva skopska belja, iako voljata da im se pomogne na site zaglaveni vo chetiri dzida seushte ima i povod i prichina da opstane... moze bi parkiral chajomati vo nekoe antikafe opkruzuvanje

do dusha Dokolku chajdzilnicta e fensi opremena so ruski, indiski i kineski mud okolu porcelanot i poslugata, a na toa i po nekoj dzid struchna literatura, posekako zadovolstvoto kje bide i povekje od chajno, sigurno i povekje od internacionalno, mozebi i skladno rasoneto so interaktivno cvekje naokolu [1]


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 19>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.