build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Парк Гиновци

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12392
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Парк Гиновци
    Posted: 11-Jun-2015 at 09:59
Комплексот се наоѓа на магистралниот пат Скопје - Крива Паланка - Ќустендил. Парк - Гиновци е одалечен 80 км од Скопје, а од Ќустендил 60 км. Комплексот вклучува прекрасна природа, езерце, зоолошка градина, детско игралиште, бунгалови за престој или преноќување.  Цените се нормални (кафански цени во Скопје), храната е вкусна. Има огромни гужви, па ако се решите да го посетите, гледајте да си резервирате претходно за да добиете добро место покрај езерцето. Јас го посетив во неделата, кога одевме накај Кратово, но дури денес се сетив да објавам неколку фотографии за да добиете претстава за што станува збор. Јас лично сум пријатно изненаден од местенцево, а во тој дел од земјава има уште неколку етно села кои треба да се посетат.

DSC09000 by george k. 1981, on Flickr

DSC09001 by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 11-Jun-2015 at 09:59
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12392
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 11-Jun-2015 at 10:01
DSC08953 by george k. 1981, on Flickr

DSC08954 by george k. 1981, on Flickr

DSC08955 by george k. 1981, on Flickr

DSC08958 by george k. 1981, on Flickr

DSC08959 by george k. 1981, on Flickr

DSC08960 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12392
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 11-Jun-2015 at 10:03
DSC08961 by george k. 1981, on Flickr

DSC08962 by george k. 1981, on Flickr

DSC08964 by george k. 1981, on Flickr

DSC08963 by george k. 1981, on Flickr

DSC08966 by george k. 1981, on Flickr

DSC08968 by george k. 1981, on Flickr

DSC08970 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12392
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Jun-2015 at 10:05
DSC08993 by george k. 1981, on Flickr

DSC08973 by george k. 1981, on Flickr

DSC08975 by george k. 1981, on Flickr

DSC08971 by george k. 1981, on Flickr

DSC08972 by george k. 1981, on Flickr

DSC08974 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12392
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 11-Jun-2015 at 10:06
DSC08976 by george k. 1981, on Flickr

DSC08977 by george k. 1981, on Flickr

DSC08979 by george k. 1981, on Flickr

DSC08980 by george k. 1981, on Flickr

DSC09014 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 11-Jun-2015 at 10:57
Го знам местото вака од интернет. Убаво е да се слушне искуство од прва рака. Мотивација плус за да се посети.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Online
Posts: 967
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 04-Nov-2017 at 00:32

Езерцето е порибено, или ет само за веслање кајаци кајчина ...

дали имаат кампинг простор или дали е дозволено логорување во околина ...

ова е веројатно кренато преку ИПАРД-от за рурален рибник, со ресторан и мини домашна золошка, чинам по овој основ максимум можеше да се подигнат 500к евра ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.