build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Патеписи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кина

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 18-Mar-2020 at 16:08

Ех Хелт Полис

сега би мнозина и ние да имавме такви служби
немора ако ви недостасуваат слободно ...
... рилокејт ту Чајна ....

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 11-Apr-2020 at 03:26
ХОУМ АЛОУН

ќе го разберев ова за на битни места и алкосани Луџе
но за сите насекаде, хм, си немаат друга работа
голема земја големи искушенија, прогуглајте a.i.
и натака ли ќе оит соц.рејтинг-системов!?
конечно корисна работа ако е во раце на Народо!


Originally posted by Zelenikovo

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 06-Jun-2020 at 05:00

Кина е мастадонт, јасно е дека тромоста ја тера на дрскост, но колку да посочам дека не се уникатно (иако раритетно) дрски во глобални рамки еве би ги споредил со Јапонија, а како ми се чини и далеку похумани олдскул методи впрегнуваат него јапонците, од проста причина што таму знаеш дека се централизирани и по таква хиерархија Аутисти за Човекови Права и кон неподобни сограѓани, но смешнотот е што јапонците глумат демократија а всушност не се ништо подобри на ова поле!

инаку ова сајбер-лоботомирање предочено в постот горе (кое фејкбуковски може сите да ги стигне но низ глобалистичка призма) би го споредил со Јапонија, налик имаат нешто слично но сеуште со рудиментиран пристап, сепак далеку подрзок него во Кина бидејќи и за она што не си крив одговораш т.е. системот те принудува на тоа, што е особено непроменера пракса уште од 1908-ма година [1][1] а така и стигнале до нивната фамозна традиционалност дури и сред супер-кашаталистички околности, што нема логика, но ете Самоцензура Рулз да непишани општествени норми како јапонски бонтон со лесно ги одржуваат во ритам [2] веројатно се дресираат меѓусебно низ гневење во место, без притоа да има бунтови немири или незнам какви протести, иако ги имаат и нив, но најчесто ко да се во публика на утакмица се' додека ко и секаде не соберат маса а потоа удри ревијален народно-државен кендо [3][3] практично јапонските закони во континуитет биваат анти-џиншарповски се затегани од Soranzai anti-riot law 1968-ма па се до ден денес [3][3] може и попаметно бидејќи тоа и така ет Кучината Си Лајат Карвано Си Врви, неретко сето тоа дрско спинерски злоупотребено ако е насилно од некого или фрифлоу аждаи или дебело вгездени во некои елити од сенка, па и која логика да блокираш на останатите Живот а знаеш дека протестирање е само начин како да се амортизира дадена фрустрација него ли така што ќе дочекаш дадена промена правда или катарза, мирните протести се налик социјално ангажиран стрит-артист кој им го свртува на улица за миг вниманието на минувачите во однос дадена тема, а што сега знаејќи мнозина дека тоа можат да го чинат и онлајн та сигурно и намалиле насекаде на ваков пристап, што пак кога не е случај веќе од сателит се гледа дека некој спинувал, Се’ на се и кај нив (Јапонија) Млади имаат абер од претпазливост, ниту пак возрасните чекаат Полиција да спроведе ред, а она што е за чудење е колку ним Работа од Дома им било склет, нормал на кого нема да му биде ако е на норма, а успат домот му е со квадратура 4-ри во 1-на соба ...

Март 2020 Токиотуку Wisit Wuhan Promo тука

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/thousands-pack-wuhan-theme-park-22058022


Maj 2020 Вухан
Јуни 2020 Вухан
Ноември 2019 Вухан

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.