build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Христос Спасителот - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 11-Oct-2020 at 14:15
Скелињата од јужната фасада отстранети,сепак работите се движат со некое можеби побавно темпо(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 12-Oct-2020 at 19:37


Не требаше да има мермерна фасада? Така сфатив од стариот рендер.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 12-Oct-2020 at 20:47
Originally posted by ЏолеНе требаше да има мермерна фасада? Така сфатив од стариот рендер.


И мене така ми делуваа рендерите но очигледно финансиите го диктираат и темпото но и квалитетот на материјалите во изведбата. Ниту една работа не останува доследна до проектираното па така и овде мермерот е заменет со обична бела фасада.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 24-Oct-2020 at 22:00
Од денека, во живо изгледа поголемо некако

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 19-Dec-2020 at 18:55


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 03-Jan-2021 at 10:08
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 30-Apr-2021 at 14:24
ДенешниBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 03-Oct-2021 at 20:09
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 05-Oct-2021 at 23:58
Вкусот за фасада не мрднал од '88ма. Ама ко ќе ти текни дека МПЦ е организација духовно и интелектуално заглавена во 11ти век, и ова е прогрес.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 11-Jan-2022 at 13:25
Почнато е со поставување скелиња во внатрешноста

https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 07-Feb-2022 at 17:43
Изградба на Св. Христос Спасителот.
Внатрешно ѕидање, на бетонирање на либажни слоеви.https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 19-Apr-2022 at 14:28
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 19-Apr-2022 at 21:43
На рендерот прикажана со мермер, во реалноста...

Originally posted by stef4ohttps://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering


Originally posted by Џоле

mia.mk
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.