build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Битола - Касарна

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 574
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Битола - Касарна
    Posted: 22-Aug-2016 at 19:19
Мислам дека оваа нова урбанистичка целина во Битола заслужува посебна тема. Ете тука ќе можеме да споделуваме слики и сознанија за развојот на овој дел од градот, кој не верувам да го добие својот финален изглед дури и за 15 години. Ако некој може да го најде рендерот/планот би било убаво да го имаме тука. Во прилог неколку слики направени со мобилен пред 2-3 дена.
Edited by hcitrS - 22-Aug-2016 at 19:19
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 574
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Aug-2016 at 19:22
Во прв план дрвеоредите на улицата Партизанска. Новите објекти во касарната се црвено-портокалевото чудовиште и белата зграда лево од него (всушност треба да има лепенка на таа фасада на зградата, главната фасада не се гледа од овој агол). Има уште едно чудовиште подигнато на почетокот на касарната, од страната на Биотехнички факултет. Не се гледа на оваа слика, се ноѓа десно.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.