build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Фотошопиран град

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 25-Sep-2018 at 01:20

што значи да има волја Чоек да дума аут оф д бокс а
вака би го стаил Кале место Собрание а МСУ над ЦеКа додека ова е
бек ту д фјучр кога егејско ќе има пристаништа во архиепиСкопија

https://www.dreamstime.com/pierredumas55_latest-stock-photos_pg1

Edited by Zelenikovo - 25-Sep-2018 at 01:21
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 21-Oct-2018 at 02:18
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 04-Feb-2019 at 10:10

каде е ова? можеле и стреата да ја средат ...https://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/noviot-grafit-na-komiti-foto
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Mar-2019 at 13:39

http://marh.mk/street-art-graffiti-gallery-skopje/идејата беше фото-монтажава да е пропретседателско-изборна симболика, но ќе беше дрско од еднооки да искористам женски лик за глата на бендер, потоамсимвелам на што би ошла оваа аналогија одбро вака та еве би рекол како мија антимасонска предожба, разбирливо или не, пробувам да им посочам на локалните удбалитичари дека еден ден за нивниот табиет да им чистат кондури на разноразни белосветски месони ќе им долета некој за опомена, ето јас ги опоменав искрено, дали тоа ќе им биде за памет незнам, но се надевам бар некои ќе се опаметат ...

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3142220#3142220...Edited by Zelenikovo - 03-Mar-2019 at 23:00
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 05-Mar-2019 at 01:01

горе има склет отстапување на планет-експрес логото по таваницата т.е. трупот на станицата, но приметете ги сите столбови како во капата се искривени, та и јас го бркав лого попрво за врз фрај него во контекст трупот ... нешто што можеш да се пегла и дигитално yt [1] но не би било автентична фотка каква ја имам најдено ...

туку еве супер предожба за нашата постојна реалност, тмурна и бесомачна, сега со кревањето на кулата на визијата-на-телето повисоко и од Крстот на Водно [1] и буквално и фигуративно отвораме врата за евроатланска сублиминална лоботомија [2] кој ги видел астрално бродоите знае дека дел се блиску до предочениве, а од спунт убо легнуе аналогијата дека докстејшн им е телевизијата на паднатите духови анатема на нив, перењето мозок денеска е како никогаш до сега во човечката историја а ќе биде и побетер [3]Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 09-Jan-2020 at 14:41

[1]

токму спин ко за риалити-филм

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5365
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 09-Jan-2020 at 16:57
Па имаше ограда околу зградата на Владата, така што...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 10-Jan-2020 at 21:33на овие затворскава од Издризово поубо им стои! таа на влада беше за да се заштити истата од Граѓаните, додека предожбава за да Народ се заштити од недокваканите политики на партиите на власт, од тие последни сушти во моментов кои ни ги товарат како корисни а не се’ пример корпоративниот канабис кој може да се искористи како индивидуално-земјоделска спрега против сиромаштво [1] или пак безобрзирното протуркување на 5g мрежа иако немало никакви научни физибилитки нит пак широка јавна дебата бидејќи оваа технологија сепак ет склет [2]

незнам само дали оградава би била поарна за да им се забрани влез на постојните султан партии во Собрание или пак да им се забрани излез доколку не покажат Свест корисна за Македонскиот Народ ...

може вака би се допринело да се артикулираат Нормално многу појави во државата, почнувајќи од прометејот како склет идол [1][1] кому ни од блиску не му е место никаде во Скопје а не пак карши Собрание, бидејќи е и естетски и неопагански дрско истурен [2][2][3][3][4][4] напоследнава фуснота сум задумалдекаможе локација за него е Хераклеа веројатно за да прегори заради тамошната Базилака, иако поубо би било заедно со златното теле од маластаница да се зајсат на топење доколку навистина држиме дека сме Православни! веројатно ко споменици сред Дрисла би било симболична компензација па да освестуваме креативно туристички Земјани како и каде заакале во воие времиња, а на негово место мислам што и да стават ет поарно него постојната неопаганска ЖП скулптурална поставка! но истото важи и за жрецот над Вардар!
Edited by Zelenikovo - 11-Jan-2020 at 03:39
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 23-Apr-2020 at 01:51

понекогаш се чудам колку малку треба за да некој вест бидне фејк, треба нели само малку оштроумност посреди муабетот за да се изместат фактите, речиси ко да е така од скоро со фалц изјавите на некои ’медоцонари’ дека Хлорокуинот не е делотворен лек за корона-та, а всушност Лекот Е Цинк-от додека хлорокуините само ја зголемуваат неговата апсорпција [1][1][1]

битно некому му стало до тоа да фејка дека Лек нема или не е делотворен и евала немојте да се опуштате бидејќи Вакцини Се Ближат, којзнае може и во кока-кола ќе ви ги цветнат, мислам ако можело некогаш кокаин да и бутаат зошто сега не и вакцини, чунки сте чуле дека постојат и орални [2] бреј да се поалчи Ќоек а, ама Ќосето да не го сочека у стерилна опрема на крај, како му вади крајници јајници и гајтаници!? вистина и ова може да е фејк претпоставка, но бар јас потенцирам дека и малку треба за да спинот стане норма [3] макар утре и сте ја дознале форатa [3] но ние сме отрпнати бидејќи и без лекарства си можеме, бар оние здравите и лавоите, а дали Васкцина ветува посреќен живот, хм незнам , но внимавајте да не завршите ко то локалните 25 годишни ветувања за тунели под Бабуна, и точно преку нив само на скии ако/кога нападнал снег [4]


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 21-May-2020 at 04:30

да се замисли Чоек дали ваква сцена собранието може да дочека пост-зомби-пандемија, дали пост ковид-светска-рецесија или пак зошто хаусмајсторите и шоферите си замениле работно место, онака привремено дока некој однив си зајси дома родот од нива или морал да ојси нанива сајла за чекркот со кој влече дрвата од провалија!? како не му текнало снеѓна атмосфера да ја стори, бар немало волку патетично да делуе сцената, иако фин мат-пеинт збрчил, арно ама стакло поземи от куполата на централното ботаничко фоаје му недостасуе ... се извадил околу сенките, облачно па неморал да се замара!

сцена од драмата Криза за кафе и нафта

https://www.artstation.com/artwork/0XA3xG
[1]

~

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11827&PID=3156391#3156391


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 24-May-2020 at 01:30ова нечини!
~ го улежаа Народ ќе се уфилми ~
~ дека може да лета ~

http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=14207.105

XXL versionимаше две три Феноменални Кадра од Авиончево спроти Зајдисонце, мислам ги бев пуштил во нишката Скопје Најдобри Фотки но ко што гледам испариле, да не знае некој каде, штета и од нив можеше фина монтажа да легне ...

... уште повеќе бидејќи тие беа топ резолуција и токму тонои, но и ова ко вашабл 72-ка од по нет проаѓа, патем ја растегнав на 100dpi без ретуширање, а и на опашката не и се замарав, требаше скју на цела лименка да сторам ... поентата чинам повеќе од доловена, колку што разбрав батето кој го ничкосал чоперо бил почетник, та не е далеку од Памет дека заради екстра дремење подома се сардисал нетфликсовски, можеби некој од инструкторите!?

фина композиција за во ...Edited by Zelenikovo - 24-May-2020 at 02:40
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 24-May-2020 at 15:09

бива ли ова да го нема на NFL

http://flixchart.com/boli-li-prvata-balkanska-dogma-127011

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 25-May-2020 at 04:30

за ова ќе Почакатво стерео’скопски монтаж от хдр-ка и тро хајспид-ка
кадаро е поднамакан и со PixlrE ефекто Fringe а низ скрин-рекорд слаид
единствено фали на многусмисленоста некоја Софија КопОлаконтекст моит да оди и за Здравје
може да се бара и низ изборЕн вакум
~ а добро се ловат и чужди индиски табиети ~
ја би да шетам Македонски Коноп!
но ко и Ајвер ќе биде излеа Ортома!?
требаше на Громо да му пушта Перспектива?
ајт и вака ко еШтрумф Капаче врви контра кадаро!
бреј Чекај Бе Малко Каде Бе Викам
ви прават и удбалитичари и удбашана!
Вие нон-стоп си дремете Зависно у место
а во ваше Мило Место стануе се’ потесно!


Edited by Zelenikovo - 25-May-2020 at 05:30
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 26-May-2020 at 05:00

...чудесии ќе биде зградата да им е Зелена
белким ќе се стори Чинија така
таман да може Народ ако не е рајат
да ги испраќа чиновници на Марс
прилика тамошно ноу-хау да ни пренесатмуабетов позеленет во керпич-фотодуќан
а потоа во Z-Четка лепнат и ротиран
токму мотивација да освежите банери
а за пердув лесен gif разбира се afx


Edited by Zelenikovo - 26-May-2020 at 05:40
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 27-May-2020 at 01:10

овие се феномени навистина, за вакви ли банери даваат пари, бар лупот да им го испеглале ... нек им порача Некој нека отворат бар за јавните кампањи и шминкање градските проекти еФорум каде верувам многу Сограѓани од некаков потенцијален иден градски бонус ако не ќеиф, пример бесплатен превоз во ЈСП месец дена, сигурен сум ќе им штанцаат далеку поарни банери и принтои него ова, капак пуштиле и конкурс за стручни соработници во однос Креатива 2020[1] кузнај може треба да побараат и диџеј-волонтер кој антикорпоративно би ги освестуел [1] откако дојдат на работа, така може ќе им текне дека и во адресата треба да стават опис за банерот та константно гугл тоа да го индексира, или може секоја сезона спремаат нова кампања!?

https://skopje.gov.mk/media/3035/mkd.gif

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 29-May-2020 at 17:08

https://hebstreits.com/tag/skopje/?orderby=price

... недостасуе само да преливаат бои ...
или да е посребрен муабето,
а тоа фино сепарирано за пред принт!

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 31-May-2020 at 21:16
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 02-Jun-2020 at 04:08
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 01-Jul-2020 at 22:45

[1] https://www.artstation.com/artwork/NkAB1 [1]~

1991
убалитичарска реалност тил презент~

некст левел пост глобална економска депресија
http://makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=14&t=1166&start=100

Edited by Zelenikovo - 02-Jul-2020 at 00:53
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 02-Jul-2020 at 17:35

еве фина позадина за матпеинтче во контекст арс-техника куќана горе, A камо вака да беа завозеле историски лекции за Ученици, не дека немало илустрации по Учебници, иако повеќе ко детски по Росици и Другарчиња, но таман сега со интерактивната настава (во зачеток заради ковидот) комотно може да им се дава и на Средношколци виа Матпеинт Органограми да прераскажуваат Градиво, така речи стриповски но со раздвоени боксои врзани со дообјаснувачки спони, пристап кој може да се искористи и за аугментед-туристички-разгледници [1][1][1]

инаку кај Зоран на ас-фолиото фалат три парчиња Селџуци, Српска Војска и Земјотрес од серијалот SkoTTA во кој единствено недостасува Здравко да дал поголем акцент на Аквадукто и Каменио Мост ... инаку Секоја Чест Како Го Изесапиле Градо Низ Ерите ... до сега чинам волку креативна архи-атмосфера сме немале ниту ко Принт а не пак Анимација, иако во Стрип оделе доста олдскул парчиња, а недостасуе уште Михајло да збрчи нешто слично за Битола, баш фино би било да се видит кај одело Битолско Кале во времето на Петар Делјан, претходно каде ја тренирал фалангата Филип итн. итн. ...
Edited by Zelenikovo - 02-Jul-2020 at 17:51
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.