build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Проекти
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Проекти


  Sub Forum(s) Topics Posts Last Post
Forum
Комерцијални
Трговски центри, повеќенаменски комплекси, супермаркети, хипермаркети...
82 7145 By Galileo View Last Post
in Од регионот (општо)...
18-Apr-2021 at 13:19
Forum
Деловни (1 Viewing)
Канцелариски згради, деловни центри, седишта на компании...
61 5099 By stef4o View Last Post
in Од регионот и...
17-Apr-2021 at 17:06
Forum
Културни (1 Viewing)
Музеи, театри, историски објекти...
69 10010 By JovanOdGjorche View Last Post
in Куќа на Блаже...
19-Apr-2021 at 21:15
Forum
Станбени (7 Viewing)
Станбени згради, станбено-деловни комплекси, резиденцијални објекти и населби...
154 12727 By Џоле View Last Post
in Од регионот
Today at 09:22
Forum
Административни
Државни органи и јавни институции...
65 7276 By Џоле View Last Post
in Дипломатски претставништва...
16-Apr-2021 at 13:15
Forum
Верски
Цркви, џамии, манастири...
94 5623 By stef4o View Last Post
in Соб.храм Успение...
15-Apr-2021 at 17:32
Forum
Спортски
Стадиони, сали, спортско-рекреативни објекти...
52 7870 By stef4o View Last Post
in Помали спортски...
15-Apr-2021 at 12:50
Forum
Индустриски
Индустриски зони, фабрики, лесна индустрија...
47 2019 By stef4o View Last Post
in Индустриски објекти...
12-Apr-2021 at 12:42
Forum
Хотели и одморалишта
Хотели, хостели, одморалишта, кампови...
49 3687 By FT View Last Post
in Од регионот и...
Yesterday at 20:35
Forum
Образовни
Училишта, универзитети, институти, библиотеки...
35 1339 By stef4o View Last Post
in Образовни институции...
18-Apr-2021 at 14:09
Forum
Здравствени (2 Viewing)
Болници, клиники...
37 925 By stef4o View Last Post
in Здравствени институции...
Yesterday at 15:11
Forum
Паркинзи и гаражи
Паркинзи, катни гаражи, подземни гаражи...
34 2716 By stef4o View Last Post
in Паркирање и паркинзи...
19-Apr-2021 at 12:36

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  12>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Sticky Topic
Вести
By pbanks, 09-Sep-2007 at 19:17
Multiple Pages123 4546
909 648816 By Џоле
26-Feb-2021 at 18:27View Last Post
Hot Topic
Message Icon Skopje East Gate (поранешно ERA City)
By pbanks, 04-Sep-2007 at 17:45
Multiple Pages123 2425
495 340065 By fichot
Today at 06:50View Last Post
Hot Topic
Облакодери во Скопје (општо)
By Cloverstack, 13-Nov-2007 at 16:28
Multiple Pages123 2627
527 395782 By Cloverstack
17-Apr-2021 at 16:24View Last Post
Hot Topic
Message Icon Diamond of Skopje (Limak)
By mladen_s, 14-Jan-2012 at 20:33
Multiple Pages123 2627
533 353889 By stef4o
16-Apr-2021 at 16:57View Last Post
Hot Topic
Плажи и бродови на Вардар
By Cloverstack, 12-Jan-2008 at 18:06
Multiple Pages123 6162
1230 632937 By zabegan
13-Apr-2021 at 19:59View Last Post
Hot Moved Topic
Message Icon Телекомунациска кула на Водно
By vladegf, 22-Mar-2013 at 13:12
Multiple Pages123 1617
326 329707 By stef4o
12-Apr-2021 at 15:01View Last Post
Hot Topic
Message Icon Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)
By La Linea, 29-May-2008 at 16:41
Multiple Pages123 7374
1460 864413 By stef4o
28-Mar-2021 at 14:29View Last Post
Hot Topic
Нереализирани проекти/концепти
By pbanks, 15-Dec-2007 at 17:04
Multiple Pages12
32 38879 By stef4o
21-Feb-2021 at 13:25View Last Post
Hot Moved Topic
Ски центри (општо)
By lslcrew, 04-Dec-2008 at 10:29
Multiple Pages123 67
138 171462 By Portal
18-Feb-2021 at 23:33View Last Post
Hot Topic
Разни помали проекти
By Cloverstack, 10-Sep-2007 at 17:43
Multiple Pages123 1314
273 215095 By Џоле
03-Jan-2021 at 10:06View Last Post
Hot Topic
Домови за стари лица
By Raisinloaf, 21-Jun-2009 at 10:40
Multiple Pages12
24 1564 By stef4o
26-Nov-2020 at 18:18View Last Post
Hot Topic
Плажи во Охрид, Преспа, Дојран и други
By kultuzin, 23-Nov-2014 at 15:51
Multiple Pages1234
65 59607 By stef4o
10-Nov-2020 at 18:42View Last Post
Hot Topic
Message Icon Ски центар Кожуф
By pbanks, 15-Sep-2007 at 17:59
Multiple Pages123 3233
653 372835 By stef4o
12-Oct-2020 at 13:34View Last Post
Hot Topic
Message Icon Нов град кај Свети Николе
By ProMKD, 19-Mar-2008 at 04:55
Multiple Pages123
43 28383 By Zelenikovo
15-Jul-2020 at 23:55View Last Post
Hot Topic
Казнено-поправни институции
By lslcrew, 29-Jul-2009 at 12:05
9 18076 By Џоле
30-May-2020 at 08:51View Last Post
Hot Topic
Message Icon Рекреативен комплекс Втора Младост-Адора Илинден
By stef4o, 06-Mar-2019 at 08:26
0 10064 By stef4o
06-Mar-2019 at 08:26View Last Post
Hot Topic
Објекти изградени од Македонци во странство
By zdravozivo, 22-May-2013 at 20:53
1 14008 By Zelenikovo
23-Nov-2018 at 12:55View Last Post
Hot Topic
Набљудувачки кули
By makonix, 25-Nov-2011 at 04:22
3 9195 By Zelenikovo
02-Dec-2017 at 14:44View Last Post
Hot Topic
Message Icon „Монте Карло“ - Струмица
By tiberix, 22-Sep-2012 at 08:49
Multiple Pages1234
61 39824 By Tzar_28
21-Mar-2015 at 20:52View Last Post
Hot Topic
Message Icon СОС Детско село во населба Ченто, Скопје
By Џоле, 13-Aug-2014 at 12:27
2 5375 By Rosswood
11-Feb-2015 at 11:56View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  12>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.157 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.